TIFF Festiwal 2015 we Wrocławiu - tematem przewodnim „Polska Now!”

TIFF Festiwal 2015 we Wrocławiu - tematem przewodnim „Polska Now!”

TIFF Festiwal 2015 we Wrocławiu - tematem przewodnim „Polska Now!”
Źródło zdjęć: © © Igor_Pisuk / Z cyklu Deceitful Reverence
Marcin Falana
01.08.2015 06:01, aktualizacja: 26.07.2022 19:32

TIFF Festiwal zaprasza do Wrocławia, już od 3 września będziecie mogli podziwiać zdjęcia polskich twórców sięgających po medium fotograficzne.

TIFF Festiwal 2015
TIFF Festiwal 2015

Na program główny tegorocznego TIFF Festiwalu składają się trzy wystawy przedstawiające polską fotografię z różnych perspektyw, prezentowane w najlepszych przestrzeniach wystawienniczych we Wrocławiu. To przegląd najciekawszych prac wybijających się polskich artystów młodego pokolenia sięgających po medium fotograficzne oraz sztuki pokrewne, które będą skupione wokół tematów wybranych przez poszczególnych kuratorów: Adama Mazura, Anny Kazimierczak oraz Jakuba Śwircza.

Obraz
© © Agata Madejska / From now on

„Polska fotografia jeszcze nigdy nie była w lepszym momencie, niż obecnie. Światowe nagrody, festiwale i wystawy. Widzą nas na zewnątrz, widzimy się sami. Aż chciałoby się powiedzieć „Nareszcie!”

Obraz
© © Anna Orłowska / The Hole

Nasz kraj aż wrze od produkcji zdjęć – wszyscy fotografują, a galerie i festiwale powstają w niespotykanym dotychczas tempie. Co się właściwie wydarzyło i jak to możliwe, skoro autor jednej z wystaw tegorocznego festiwalu twierdzi, że fotografia umarła? Jak wygląda jej obecny stan w kraju nad Wisłą i Odrą? Zapraszamy już we wrześniu na TIFF Festival 2015 // Polska Now!” - pisze w opisie festiwalu Dyrektor artystyczny Maciej Bujko.

Obraz
© © Anna Zagrodzka / Transcendencje

TIFF Festival powstał w 2011 roku jako Trochę Inny Festiwal Fotografii. Jego powołanie do życia było zarówno nawiązaniem do bogatej tradycji wrocławskiej twórczości fotograficznej, jak i dążeniem do stworzenia wydarzenia kulturalnego, wykraczającego poza utarte schematy prezentowania fotografii.

Obraz
© © Ewa Axelrad / Warm Leatherette, Fluids
Obraz
© © Igor_Pisuk / Z cyklu Deceitful Reverence
Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)