TIME honoruje prześladowanych i zamordowanych dziennikarzy tytułem ”Osoby Roku 2018”

TIME honoruje prześladowanych i zamordowanych dziennikarzy tytułem ”Osoby Roku 2018”
Marcin Watemborski

12.12.2018 10:53, aktual.: 26.07.2022 16:02

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Co roku redakcja TIME wybiera najbardziej wpływową osobę na świecie. Tym razem mamy do czynienia z bohaterem zbiorowym – ”The Guardians”, czyli ”Stróże”, to dziennikarze, którzy zostali uwięzieni lub zamordowani podczas pełnienia swojej misji.

Według magazynu TIME tytuł ”Osoby Roku” nie ma być uhonorowaniem kogoś ani nagrodą, lecz zaznaczeniem wpływu bohatera. Jednak tegoroczna edycja wyróżnia się na tle innych. Nie został wybrany Donald Trump, Władimir Putin ani Meghan Markle. ”Stróże” to wyjątkowi ludzie, którzy byli w stanie poświęcić wszystko, by przekazać światu ważne informacje i opowiedzieć wyjątkowe historie.

TIME Person Of The Year: The Guardians And The War On Truth | POY 2018 | TIME

Jamal Khashoggi

Na pewno słyszeliście o głośnej sprawie dziennikarza z Washington Post. Za głośne wypowiadanie się na temat sytuacji w Arabii Saudyjskiej i krytykę księcia został brutalnie zamordowany w październiku 2018 roku w Stambule na zlecenie księcia Mohammeda bin Salmana, jak podaje CIA. Tę informacje zanegował prezydent Donald Trump.

TIME Person Of The Year: The Staff Of The Capital | POY 2018 | TIME

Czwórka dziennikarzy i handlowiec ponieśli śmierć podczas strzelaniny w Maryland w czerwcu 2018 roku. Władze podają, że cały atak na redakcję był skoordynowany.

Wa Lone i Kyaw Soe Oo

Dwoje dziennikarzy agencji Reuters zostało skazanych na 7 lat więzienia w Birmie za ujawnienie sekretu, którym było wojskowe masowe rozstrzelanie członków grupy etnicznej Rohingja. Ci ludzie zamieszkują północną część birmańskiego stanu Arakan. Są głównie rolnikami i rybakami.

TIME 2018 Person Of The Year: Maria Ressa | POY 2018 | TIME

Była szefowa CNN utworzyła w 2012 roku stronę informacyjną ”Rappler”, na której pojawiły się bardzo krytyczne opinie o prezydencie Filipin – Rodrigo Duerte. Przeciwko dziennikarce został wytoczony proces o zniesławienie.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)