TimeShot, czyli time-lapse na jednym zdjęciu

TimeShot, czyli time-lapse na jednym zdjęciu15.05.2010 16:13
TimeShot, czyli malowanie zdjęciami
TimeShot, czyli malowanie zdjęciami
Krzysztof Basel

Czy to możliwe, aby na jednym zdjęciu pokazać ten sam kadr o świcie i podczas zachodu słońca? Tak, ale potrzeba do tego spore ilości pracy w Photoshopie. Program TimeShot wykona tę pracę za nas.

Idea TimeShot jest dosyć prosta. Otwieramy kolekcję zdjęć tego samego miejsca, ale wykonanych o różnej porze. Aplikacja pozwala na w miarę dowolną edycję bazowego zdjęcia analizując pozostałe. W TimeShot możemy na jednej fotografii pokazać, jak dane miejsce wygląda o różnych porach dnia.

*Inspiracją do stworzenia tego projektu była pogawędka z kumplem. Po stworzeniu kompilacji poklatkowej (timelapse) wschodzącego słońca, zastanawialiśmy się, jak wyglądało by zdjęcie które po jeden stronie pokazywałoby ten sam kadr w ciągu dnia, a po drugiej w czasie nocy. Tak to się zaczęło. *

Tak TimeShot wygląda w praktyce:

TimeShot Trailer

Program pomaga też w połączeniu kilku zdjęć tego samego miejsca, ale z różnym miejscem ustawienia ostrości. Świetnie nadaje się też do wstawiania na jeden kadr sylwetek skaczącej postaci uchwyconej w krótkim czasie naświetlania na kilku fotografiach.

Odwiedźcie też stronę projektu, gdzie znajdziecie więcej informacjo o programie oraz trochę ciekawych poradników. Jestem ciekawy waszych opinii na jego temat.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)