TIPA przyznała po raz 26. nagrody stowarzyszenia dziennikarzy fotograficznych

TIPA przyznała po raz 26. nagrody stowarzyszenia dziennikarzy fotograficznych
Źródło zdjęć: © © JK
Marcin Falana

20.04.2016 11:21, aktual.: 26.07.2022 19:06

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Jeżeli jeszcze nie wiecie, to nagrody TIPA są czymś dużym w świecie fotografii. TIPA, to zrzeszenie europejskich magazynów piszących o fotografii, które powstało w 1991. Nagrody są przyznawane produktom, które zostały przetestowane przez wielu dziennikarzy i zdobyły ich uznanie.

Producenci zabiegają o znaczek TIPA, który mogą umieścić na opakowaniach swoich produktów, co potwierdza uznanie branży dla tych nagród. Sceptycy oczywiście wytykają dużą liczbę kategorii, którymi można obdarować wszystkich liczących się producentów. Tak, czy inaczej nagradzane są najlepsze produkty w danej grupie więc warto na nie zwrócić uwagę przy wyborze sprzętu.

Obraz

W 2016 można było zauważyć pewne nowości w kategorii Fotografujących Dronów zwyciężył Yuneec Typhoon Q500 4K, a nie DJI. Najlepszą Kamerką Sportową okazała się Sony HDR-AS50, detronizując ofertę GoPro.

W bardziej tradycyjnych kategoriach nagrody otrzymał Canon i Nikon dzieląc się równo po dwie. Canon otrzymał nagrodę w kategorii Najlepsza Lustrzanka Profesjonalna z Dużą Rozdzielczością dla 5DS oraz Najlepsza Lustrzanka Profesjonalna Foto/Wideo dla 1DX Mark II.

Nikon natomiast otrzymał nagrodę w kategorii Najlepsza Lustrzanka Reporterska dla D5 oraz Najlepsza Lustrzanka APS-C dla D500. Zaskoczeniem był Pentax, który otrzymał nagrodę za Najlepszą Pełnoklatkową Lustrzankę Ekspercką dla swojego K-1.

Obraz
© @ MF

W bezlusterkowcach przedstawiciele TIPA docenili Fujifilm za X-Pro2 oraz X-T10. Tradycyjnie dobrze wypada Panasonic w kategoriach wideo.

Cała lista wyróżnionych produktów znajdziecie pod linkiem - www.tipa.com

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)