Oficjalnie wiemy, że bezlusterkowy Nikon pojawi się wiosną 2019

Oficjalnie wiemy, że bezlusterkowy Nikon pojawi się wiosną 2019
Redakcja Fotoblogia.pl

04.05.2018 07:17, aktual.: 04.05.2018 10:45

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

W wywiadzie dla telwizji NHK, dyrektor wykonawczy firmy Nikon, Kimito Uemura, zapowiedział pojawienie się aparatu bezlusterkowego. Firma ma zaprezentować go wiosną 2019 roku.

W rozmowie z oficjelem Nikona, pojawiła się wskazówka, że aparat ten zostanie zaprezentowany na zagranicznej wystawie na dużą skalę. Można przypuszczać, że będzie to Photokina, która odbędzie się we wrześniu 2018 roku. Nikon zaprezentuje wtedy prawdopodobnie aparat i dwa obiektywy. Kolejne szkła mają pojawić się po 4-6 miesiącach. Na portalu nikonrumors.com możemy przeczytać, że najprawdopodobniej będzie to aparat z pełnoklatkową matrycą.

Obraz
© [YouTube](https://www.youtube.com/watch?v=M0qYXY3jPG8)

Kilka źródeł podaje, że mocowanie, jakie zostanie zastosowane, będzie nosić nazwę Z-mount. Czy plotki się potwierdzą? Musimy jeszcze zaczekać. Pojawia się również wzmianka o adapterze do mocowania Nikon F, co by było dość racjonalnym uchem. Wypuszczenie takiego urządzenia przez samego producenta to świetny ruch i na pewno sprzedaż adapterów niezależnych firm mogłaby być znacznie okrojona. Co za tym idzie - Nikon będzie miał zysk w kieszeni.

Obiektywy do bezlusterkowca Nikona mogą być wyposażone w dwa silniki AF, odpowiedzialne za dwie różne grupy soczewek, aby szybciej i efektywniej ustawiać ostrość. To interesujące rozwiązanie, zwłaszcza, że w przypadku lustrzanek - niektóre nie miały w ogóle silników AF i czerpały je z korpusu. To się nazywa... ewolucja!

Obraz

Nie mamy jeszcze wskazówek , dotyczących specyfikacji, ani wzornictwa aparatu. Pozostaje nam czekać na oficjalne informacje i mieć nadzieję, że Nikon spełni oczekiwania swoich zwolenników.

Jak myślicie, co warto by było zawrzeć w pierwszym bezlusterkowcu, oprócz pełnej klatki, szalenie dobrego autofokusa i dużej prędkości migawki elektronicznej bez efektu rolling shutter?

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)