To My tworzymy świat: 
multimedialny konkurs Canon

To My tworzymy świat: 
multimedialny konkurs Canon

To My tworzymy świat: 
multimedialny konkurs Canon
Redakcja Fotoblogia.pl
22.09.2015 13:45, aktualizacja: 26.07.2022 19:30

Canon Polska rozpoczyna multimedialny projekt i konkurs pod hasłem „To My tworzymy świat”. Akcja skierowana jest do młodych pasjonatów fotografii i filmowania, którzy chcą podzielić się swoją wizją otaczającej ich rzeczywistości za pomocą multimedialnych form przekazu.

Nagrodami w konkursie są m.in. lustrzanka EOS 70D i aparat PowerShot G7 X.

Konkurs skierowany jest do osób w wieku 18-26 lat, które nie zajmują się produkcją foto-wideo zawodowo. Akcja ma zachęcić młodych ludzi do bliższej obserwacji otoczenia i uchwycenia zjawisk, które na co dzień nie wzbudzają zainteresowana, za to z różnych powodów mogą być ważne.

Aby wziąć udział w projekcie, należy stworzyć multimedialny reportaż – fotocast lub videocast – wykorzystujący zdjęcia i filmy. Materiały powinny skupiać się na takich obszarach, jak środowisko, społeczeństwo czy technologia, przy czym praca może uwzględniać aspekty wszystkich trzech tematów, ponieważ nie są to kategorie oceniane i nagradzane osobno.

Na dedykowanej stornie internetowej www.canon.pl/tomytworzymyswiat dostępne są materiały szkoleniowe w formie artykułów i wideo. Dzięki nim można dowiedzieć się, jak krok po kroku przygotować projekt multimedialny, zarówno od strony technicznej, jak i artystycznej. Canon zaprosił do projektu znanych i cenionych fotografów, filmowców i dziennikarzy: Marcina Jamkowskiego i Piotra Małeckiego, którzy przygotowali praktyczny poradnik wideo podpowiadający, jak stworzyć dobry foto/videocast.

Prace konkursowe można zgłaszać do 6 grudnia 2015 r. za pośrednictwem formularza dostępnego na stronie www.canon.pl/tomytworzymyswiat. Pod tym adresem dostępne są również dodatkowe informacje oraz regulamin.

Konkurs równolegle odbywa się także w grupie szkolnej. Więcej informacji na ten temat znajduje się stronie www.canon.pl/tomytworzymyswiat.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)