To najwspanialszy dronelapse, jaki widzieliśmy. Dron zataczał setki okręgów

To najwspanialszy dronelapse, jaki widzieliśmy. Dron zataczał setki okręgów

To najwspanialszy dronelapse, jaki widzieliśmy. Dron zataczał setki okręgów
Źródło zdjęć: © © Yiannis Biliris / screen z Vimeo
Marcin Watemborski
14.11.2017 11:41, aktualizacja: 14.11.2017 12:41

Nagrywanie filmów poklatkowych to sztuka, która jest na naprawdę wysokim poziomie. Podobnie jest z materiałami z dronów. Rzadko jednak twórcy decydują się na połączenie jednego i drugiego. Odważył się na to Yiannis Biliris ze swoją ekipą Visual Suspect.

Yiannis Biliris postanowił nagrać swój filmik na greckiej wyspie Folegandros – niezwykle malowniczym miejscu z licznymi wzgórzami oraz pokaźnymi łąkami. Technika, którą wybrał to orbitowanie. Na czym polega? To bardzo proste – chodzi o to, by zataczać dronem okręgi i jednocześnie kontrolować ruch kamery tak, by pokazać krajobraz jak najbardziej atrakcyjnie.

Wiele współczesnych dronów ma zaprogramowaną opcję latania wokół zaznaczonego punktu jak np. DJI Spark. Chociaż tutaj zdecydowanie był wykorzystany sprzęt z wyższej półki. Jakość obrazu jest zachwycająca, a w połączeniu z ruchem i muzyką sprawia niesamowite wrażenie.

Tytuł filmiku ”Low Earth Orbit”, czyli „niska orbita okołoziemska” jest nawiązaniem do orbity znajdującej się na wysokości 200 do 2000 kilometrów nad ziemią. Na tej wysokości przeważnie latają satelity okołoziemskie oraz Międzynarodowa Stacja Kosmiczna (ISS). Oczywiście Yiannis nie latał na takiej wysokości, ale efekt skojarzył mu się właśnie z obserwowaniem Ziemi przez satelity.

Właściwie możemy powiedzieć, że mamy tu do czynienia z nowym gatunkiem w fotografii i filmowaniu, może bardzie trendem. ”Orbital drone-lapse” to coś, co przyciąga uwagę i zmontowane w odpowiedni sposób jest bardzo kojące. Spokojna muzyka, płynne przejścia zamiast ostrych cięć – to może mieć przyszłość!

Więcej filmików znajdziecie na stronie Visual Suspect.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)