Ten aparat wyszuka za was podobne zdjęcia w zbiorach Google

Ten aparat wyszuka za was podobne zdjęcia w zbiorach Google

Ten aparat wyszuka za was podobne zdjęcia w zbiorach Google
Źródło zdjęć: © © Salade Tomate Oignon / [Vimeo](https://vimeo.com/164339536)
Marcin Watemborski
24.05.2016 06:36, aktualizacja: 26.07.2022 19:03

Z definicji, aparat to urządzenie, które rejestruje obraz, jednak ten jest zupełnie inny. Zamiast robić zdjęcia – przekopuje bazy on-line w poszukiwaniu podobnych kadrów.

Raspberry Pi to komputer o wielkości karty kredytowej, który podłącza się do monitora lub telewizora w celu użytkowania. Wraz z urządzeniami peryferyjnymi stanowi w pełni funkcjonalną jednostkę.

Paryski bloger Salade Tomare Oignon wykorzystał niewielki komputer do stworzenia aparatu, który... nie robi zdjęć! Le Myope to urządzenie, które robi zdjęcia podobne do rozmazanych polaroidów. Nie nadają się one absolutnie do niczego. Jakie zastosowanie ma zatem to „coś”?

Obraz
© © Salade Tomate Oignon / [Vimeo](https://vimeo.com/164339536)

Dzięki wykorzystaniu Raspberry Pi, Le Myope analizuje obraz i po przetworzeniu linii znajduje podobne zdjęcia w bazie grafik Google. Czy jest to przydatne? Oceńcie sami. Uważam, że to urządzenie byłoby naprawdę ciekawe, gdyby wyszukiwało obrazy na licencji Creative Commons, by móc je bez problemu wykorzystać w różnych publikacjach.

Obraz
© © Salade Tomate Oignon / [Vimeo](https://vimeo.com/164339536)

Nie tylko my mamy mieszane uczucia, co do tego dziwnego „czegoś”. Twórcy Raspberry Pi również. Piszą oni na swoim blogu, że jest to „nieźle stuknięty projekt”. Zdecydowanie zamiast pokazywania piękna fotografii, Le Myope jest czymś, co pokazuje możliwości, które daje wykorzystany w nim minikomputer.

Obraz
© © Salade Tomate Oignon / [Vimeo](https://vimeo.com/164339536)

Jeśli jesteście zainteresowani rozwojem tego przedsięwzięcia, odwiedźcie stronę jego twórcy.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)