To zdjęcie obiegło internet. Tak wyglądają realia nauczania podczas pandemii koronawirusa

To zdjęcie obiegło internet. Tak wyglądają realia nauczania podczas pandemii koronawirusa28.08.2020 17:22
To zdjęcie obiegło internet. Tak wyglądają realia nauczania podczas pandemii koronawirusa
Źródło zdjęć: © ms_mamie89/Instagram

Szacuje się, że w lipcu 2020 roku 4,57 miliarda ludzi korzystało z internetu. To ponad połowa ludzkości, ale nie oznacza to, że w krajach pierwszego świata wszyscy mają dostęp do sieci. Spójrzcie na tą dwójkę dzieci, siedzącą przed popularną sieciową restauracją w Stanach Zjednoczonych.

Dwóch uczniów Salinas City Elementary School District (podstawowa) uchwycono na nietypowym zdjęciu. Fotografia początkowo trafiła na serwis Instagram, a jej autorką jest mama użytkowniczki ms_mamie89. Zauważyła moment, w którym dzieci siedziały na betonowym chodniku z laptopami i zeszytami. Okazało się, że właśnie uczą się podczas e-lekcji, korzystając z darmowego Wi-Fi restauracji.

Na Instagramie zdjęcie polubiło już ponad 62 tysiące użytkowników, oraz zebrało tysiące komentarzy. Peter Piper @bandicootmilo udostępnił je na Twitterze, gdzie dotarło już do milionów użytkowników. 63 tysiące osób podało zdjęcie dalej, a 166 tysiące polubiło wpis. Trzeba przyznać, że fotografia chwyta za serce. Żyjemy w dziwnych czasach, a najmłodsi muszą sobie jakoś radzić.

Z jednej strony uczniowie prawdopodobnie nie mają dostępu do internetu w domu, ale posiadają laptopy, co może wydawać się podejrzane. W Stanach Zjednoczonych często dzieci z mniej zamożnych rodzin otrzymały sprzęt finansowany z budżetu szkół, czy miejskich programów pomocy.

Lokalna społeczność, w tym nauczycielka ze szkoły w Salinas, podjęła działanie. Stworzyli wspólnie na Mapach Google wskazówkę, gdzie można znaleźć darmowe sieci Wi-Fi na terenie całego miasta. Według Organizacji Narodów Zjednoczonych, mniej więcej połowa światowej populacji nie ma dostępu do internetu. Cyfrową przepaść najlepiej widać w najsłabiej rozwiniętych krajach, ale nie tylko. Pew Research Center twierdzi, że jedno na pięć dzieci w Stanach Zjednoczonych nie ma w domu dostępu do komputera ani szybkiego łącza.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)