To zdjęcie przeraża. Efekty huraganu Iota

To zdjęcie przeraża. Efekty huraganu Iota

Efekty przejścia huraganu Iota w Hondurasie.
Efekty przejścia huraganu Iota w Hondurasie.
Źródło zdjęć: © Getty Images
Mateusz Czerniak
27.11.2020 09:29, aktualizacja: 26.07.2022 14:39

Zaledwie dwa tygodnie temu huragan Eta wywołał rozległe powodzie i zmusił setki tysięcy ludzi do opuszczenia swoich domów w Hondurasie. Tydzień temu państwo zostało dotknięte drugim huraganem, który pozostawił po sobie poziom zniszczenia dorównujący najgorszym klęskom żywiołowym w historii regionu – informuje "The Guardian".

Fotografia przedstawia ludzi przechodzących przez zniszczony most nad rzeką Higuito w mieście Copan i została zrobiona 19 listopada.

Jak słusznie zauważa "Guardian", fakt, że bezprecedensowe podwójne uderzenie huraganów nakłada się na pandemię COVID-19 pogarsza i tak już złą sytuację kraju. Pandemia już wcześniej wyczerpała zasoby rządowe Hondurasu i pozostawiła wielu ludzi bez pracy w jednym z najbiedniejszych krajów Ameryki Łacińskiej.

Jeszcze większa destrukcja

Według danych krajowej jednostki reagowania kryzysowego ok. 2,9 miliona ludzi w Hondurasie zostało dotkniętych przez Eta, w tym domy wielu z nich zostały zalane po sam dach. Liczba ta po przejściu huraganu Iota najprawdopodobniej jeszcze wzrośnie.

Iota w poniedziałek 16 listopada znalazł się na północnym wybrzeżu Nikaragui jako huragan czwartej kategorii, a później dotarł do Hondurasu w postaci bury tropikalnej z ulewnymi deszczami i silnymi wiatrami. Zniszczyła ona wiele obszarów w dużej mierze ocalałych po przejściu Eta i zwiększyła szkody powodziowe na i tak już dotkniętych obszarach.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)