Tokina Firin 20 mm f/2 FE AF nareszcie pojawi się na naszym rynku

Tokina Firin 20 mm f/2 FE AF nareszcie pojawi się na naszym rynku

Tokina Firin 20 mm f/2 FE AF nareszcie pojawi się na naszym rynku
Marcin Watemborski
14.05.2018 07:16, aktualizacja: 26.07.2022 18:02

Właśnie poznaliśmy najnowszy obiektyw szerokokątny, który obiecuje wysokie osiągi. Tokina Firin 20 mm f/2 FE AF to szkło, które na pewno przypadnie do gustu użytkownikom bezlusterkowców Sony. Pojawi się w sprzedaży na przełomie maja i czerwca.

Tokina Firin 20 mm f/2 FE AF ma 13 soczewek w 11 grupach. 3 z nich to soczewki niskodyspersyjne. Pojawiły się również 2 elementy asferyczne. Ten układ ma wpływać na zminimalizowanie możliwości wystąpienia aberracji oraz dystorsji. Producent informuje, że obiektyw zapewnia najwyższa jakość obrazu.

Obraz

Układ AF został oparty na pierścieniowym silniku ultradźwiękowym, który ma dobrze współpracować z bagnetem Sony E. Według producenta ma działać szybko i celnie, przy jednoczesnym zachowaniu ciszy. Możliwa będzie również praca w trybie manualnym z asystą ustawiania ostrości.

Obraz

Mikroprocesor, zastosowany w obiektywie, pozwoli na przekazanie informacji niezbędnych do prawidłowego pomiaru ekspozycji – również w trybie błyskowym; oraz korekcji winietowania. Współpracuje on również z wbudowanym w korpus systemem stabilizacji.

Cena obiektywu wyniesie 3595 złotych.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)