Tokina Opera 16-28 mm f/2.8 - obiektyw z nagrodą TIPA już niedługo na rynku

Tokina Opera 16‑28 mm f/2.8 - obiektyw z nagrodą TIPA już niedługo na rynku

Tokina Opera 16-28 mm f/2.8 - obiektyw z nagrodą TIPA już niedługo na rynku
INFORMACJE PRASOWE
10.04.2019 11:52, aktualizacja: 26.07.2022 15:52

Nagrodę TIPA za najlepszy obiektyw szerokokątny do lustrzanek otrzymała Tokina Opera 16-28mm F/2.8. Już niedługo obiektyw pojawi się na Polskim rynku.

Tokina Opera 16-28 mm f/2.8 to nowa, zmodyfikowana wersja znanej i lubianej przez fotografów konstrukcji marki Tokina, na jej złożoną konstrukcję optyczną składa się 15 elementów w 13 grupach. Zastosowano między innymi 3 soczewki typu asferycznego, oraz elementy ze szkła o niskiej dyspersji SD, co pozwala na skuteczne tłumienie aberracji chromatycznych i sferycznych.

Taka konstrukcja optyczna pozwala na uzyskanie wysokiej rozdzielczość już przy szeroko otwartej przysłonie. Inżynierowie dołożyli wszelkich starań, aby osiągnąć wysoki poziom kontrastu i bogatą kolorystykę obrazu, tak aby obiektyw był odpowiedni do zdjęć krajobrazowych oraz fotografii czarno-białej.

Obraz

Warto również podkreślić, że ze względu na dobrze kontrolowaną aberrację sferyczną, Tokina Opera 16-28 mm f/2,8 zapewnia delikatny bokeh przy ogniskowej 28 mm, dzięki czemu wyróżnia się od innych super szerokokątnych konstrukcji.

Nowa Tokina Opera 16-28 mm f/2.8 została zaprojektowana, aby zapewnić fotografowi komfort i pewność podczas robienia zdjęć. Kierunek obrotu pierścienia ostrości jest zgodny z kierunkiem obrotu obiektywów Nikon oraz Canon.

Obiektyw wykorzystuje także nowo opracowany napęd układu AF, który pozwala na ustawienie ostrości szybciej i ciszej niż poprzednie generacje. Ten silnik prądu stałego, w połączeniu z nowym magnetycznym czujnikiem AF GMR, pozwala na poprawienie szybkości i dokładności działania układu AF.

Obraz

Obiektyw posiada również charakterystyczny dla marki Tokina mechanizm sprzęgła One-Touch Focus, który umożliwia fotografowi wygodne przełączanie między trybami AF i MF, po prostu przyciągając pierścień ustawiania ostrości do przodu i do tyłu.

W najbliższych dniach obiektyw pojawi się na polskim rynku, nie znamy jeszcze dokładnej daty, ani ceny. Obiektyw został doceniony w konkursie TIPA - otrzymał wyróżnienie w kategorii "Best DSLR Wide Angle Zoom Lens".

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)