Tokio nocą to jedno z najpiękniejszych miast na świecie. Przekonał się o tym Liam Wong

Tokio nocą to jedno z najpiękniejszych miast na świecie. Przekonał się o tym Liam Wong
Źródło zdjęć: © © Liam Wong / [Instagram](https://www.instagram.com/liamwon9/)
Marcin Watemborski

26.10.2017 07:57, aktual.: 26.10.2017 11:25

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Liam Wong jest dyrektorem kreatywnym w firmie zajmującej się tworzeniem gier komputerowych oraz miłośnikiem nocnych wędrówek. Postanowił ruszyć na ulice Tokio, by fotografować nocne neony miasta i uchwycić jego niepowtarzalny charakter.

Liam Wong złapał za lustrzankę pierwszy raz około dwóch lat temu, gdy przeprowadził się do Tokio. Nie znał wtedy miasta, więc zgubienie się w ogromnej metropolii wydaje się tu zupełnie normalne. Dzięki temu i nadmiarowi wolnego czasu udało mu się ująć prawdziwego ducha Tokio – miasta, które nigdy nie śpi.

Zgubiłem się w pięknie nocnego Tokio. Byłem zafascynowany tym, jak miasto jest oświetlone i zacząłem robić zdjęcie po zdjęciu. To było jak wejście w film Gaspara Noe ”Wkraczając w pustkę” lub życie w cyberpunkowym świecie, który Syd Mead stworzył w ”Łowcy Androidów” Ridelya Scotta.

Zdecydowanie zgodzę się z porównaniem Tokio do świata z ”Łowcy Androidów”. Miasto jest pełne kolorowych neonów – jednego na drugim, charakterystycznych odbić światła oraz padającego deszczu. Jak na jedno z pierwszych podejść do fotografii konceptualno-krajobrazowej wyszło naprawdę nieźle. W Polsce trudno by było pokazać coś takiego, jednak w Japonii tętniące kolorami ulice to normalność.

Laim uwielbia przekształcać rzeczywistość w fantazję. Jego nocna wizja Tokio ukazuje prawdziwe chwile, które dzieją się w mieście po północy. Interesujące jest to, że wiele scen wygląda jak zwykłe dni, a nie środek nocy. Czyżby autor ten sposób chciał zaburzyć dobowy rytm życia?

Po zebraniu pozytywnych opinii na temat swojego projektu, Liam Wong postanowił rozszerzyć działalność o kolejne miasta jak Hongkong czy Londyn. Ciekawe, czy tym razem również uda mu się uchwycić surrealistyczny klimat metropolii przyszłości, znanej nam wszystkim z filmów science fiction.

Więcej zdjęć znajdziecie na Instagramie.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)