Gudzowaty nagrodzony w Pictures Of the Year

Gudzowaty nagrodzony w Pictures Of the Year

Kepifil
20.02.2008 10:53, aktualizacja: 02.08.2022 11:20

W 65. edycji tego konkursu, jury przyznało mu nagrodę w kategorii "Portfolio sportowe". Na portfolio składa się zaledwie dwanaście fotografii z lat 2000-2007, które wcześniej były nagradzane na konkursach World Press Photo, POY, Best of Photojournalism (USA) i Humanity Photo Awards.

Konkurs Picture Of the Year International organizowany jest od 1944 roku przez wydział dziennikarstwa University of Missori. Konkurs jest jednym z najbardziej prestiżowych konkursów fotografii prasowej w Stanach Zjednoczonych. W poprzednich edycjach POY Tomasz Gudzowaty otrzymał wyróżnienia (Award of Excellence) w latach 2005 i 2007.

Tomasz Gudzowaty urodził się w 1971 roku, ukończył prawo na Uniwersytecie Warszawskim. W jego zdjęciach można wyróżnić nurt fotografii humanitycznej, bliska jest mu forma klasycznego czarno-białego reportażu. Zyskał uznanie jako autor zdjęć przyrodniczych i sportowych. Jego prace ukazywały się m.in. w magazynach ?Newsweek?, ?Wprost?, ?Forbes?, ?L?Equipe?, ?Guardian?, ?Stern?. W tym roku otrzymał po raz szósty nagrodę na WPP (poprzednie w latach 1999, 2000, 2003 ? w dwóch kategoriach, 2006). Był także nagradzany w konkursach amerykańskich (POY, BOP), polskim Konkursie Fotografii Prasowej oraz organizowanym przez miesięcznik Press Grand Press Photo. Pracuje dla Yours Gallery i agencji prasowej Focus z Hamburga.

To już druga nagroda w tym roku jaką zdobyły zdjęcia Tomasza Gudzowatego. Wcześniej zdobył 3 miejsce na konkursie World Press Photo.

O nagrodach w konkursie Pictures Of The Year poinformujemy już wkrótce, gdyż sędziowie wyłaniają w trakcie obrad zwycięzców innych kategorii. Obrady potrwają do piątku.

Strona konkursu: www.poy.org

Strona Tomasz Gudzowatego: www.gudzowaty.com

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)