Tomasz Lazar i „Children of Siberia” - 18 portretów zesłanych na Sybir na wystawie w Szczecinie

Tomasz Lazar i „Children of Siberia” - 18 portretów zesłanych na Sybir na wystawie w Szczecinie

Tomasz Lazar  i „Children of Siberia” - 18 portretów zesłanych na Sybir na wystawie w Szczecinie
Źródło zdjęć: © © Tomasz Lazar
Redakcja Fotoblogia.pl
17.06.2015 10:36, aktualizacja: 26.07.2022 19:34

Filharmonia Szczecin oraz Tomasz Lazar zapraszają na wernisaż wystawy pod tytułem Children of Siberia”. Ekspozycja prezentuje 18 portretów osób, które przetrwały tragedię zsyłki na Sybir podczas II Wojny Światowej . Wernisaż odbędzie się w środę, 24 czerwca 2015 roku w Szczecinie.

„Children of Siberia” to materiał pokazujący portrety osób, które przetrwały tragedię zsyłki na Sybir. Projekt składa się z 18 portretów czarno-białych wykonanych podczas prowadzenia wywiadów z tymi osobami. Obrazuje on emocje jakie towarzyszyły im w trakcie wracania do wspomnień z czasów II wojn światowej. Do czasu upadku komunizmu nie mogli mówić na ten temat.

  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
[1/4]

W tym roku mija 75-lecie od czasu pierwszej zsyłki, która miała miejsce 10 lutego 1940 roku. Materiał ten był prezentowany przez CNN, Sunday Times Magazine czy Duży Format Gazety Wyborczej. Został nagrodzony na takich konkursach jak Picture of the Year Internaitonal, China International Press Photo Award oraz był finalistą Sony World Photography Award w kat. Portret.

Obraz

Tomasz Lazar urodzony w 1985 roku w Szczecinie. Fotograf niezależny, ukończył Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny na wydziale Informatyki. Zwycięzca konkursów w Polsce i za granicą (World Press Photo, POY, CHIPP, Sony World Photography Award, the International Photography Award, BZWBK Press Photo, Grand Press Photo, Lumix Festival for Young Journalism). Jego prace były publikowane w takich gazetach i magazynach na świecie jak: New York Times, Newswek International, Sunday Times Magazine, New Yorker and Los Angeles Times.Miłośnik kawy oraz entuzjasta dobrej muzyki. Czerpie przyjemność ze spędzania czasu z innymi osobami i poświęca się w pełni fotografii. Ostatnio ciągle w drodze.

Wernisaż odbędzie się we środę 24 czerwca 2015 roku o godzinie 19:00 w Filharmonii Szczecińskiej przy ul. Małopolskiej 48 na IV piętrze w Szczecinie.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)