TOP 10: fotograficzne reklamy z udziałem celebrytów

TOP 10: fotograficzne reklamy z udziałem celebrytów
Ola Błażowska

05.05.2010 20:48, aktual.: 01.08.2022 15:21

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Żałujemy, że w polskich blokach reklamowych na zmianę z margaryną, królują jedynie proszki do prania i towarzystwa ubezpieczeniowe. Do naszych telewizorów docierają jedynie strzępy tego, co na zachodzie (i wschodzie) wyprawia się w dziedzinie spotów sprzętu foto. Na szczęście jest Fotoblogia i Youtube, gdzie przygotowaliśmy dla Was serię TOP 10 telewizyjnych reklam fotograficznych. W dzisiejszej pierwszej części, poznacie dziesięciu celebrytów, którzy swoją twarz i nazwisko oddali największym fotograficznym producentom.

  1. Ashton Kutcher/Nikon

Przystojny aktor promuje głównie kompakty Coolpix, ale ślub znajomych fotografuje już lustrzanką D60. Jak to w świecie reklam bywa - zdjęcia z aparatu Kutcher'a wychodzą idealnie naświetlone, w magiczny sposób przechodzą błyskawiczną obróbkę, jeszcze zanim wyświetlą się na ekranie LCD. Ze spotów z atrakcyjnym celebrytą dowiadujemy się również, że aparat kompaktowy jest idealnym narzędziem podrywu, a także źródłem wielu psikusów serwowanych Ashtonowi przez dowcipne fanki...

Ashton Kutcher i Nikon D60

Ashton Kutcher i kompakty Nikon Coolpix

Ashton Kutcher Nikon commercial Ft. Kreesha Turner

  1. Robbie Williams/Nikon

Spot z udziałem Robbiego jest wprawdzie kolażem wielu ujęć, którego koncert piosenkarza jest jedynie zwieńczeniem, ale i tak reklama robi wrażenie. Podczas swojego koncertu Williams prosi publiczność, by w jednym momencie uruchomiła w swoich aparatach lampy błyskowe. Tłumy skrzą się tysiącami małych światełek. Jest to o tyle ciekawe, że wydarzenie to rzeczywiście miało miejsce podczas jednego z koncertów muzyka.

  1. Taylor Swift/Sony

Gwiazdka, do której stóp pada (dosłownie) cały świat, dostała w swoje ręce nową zabawkę. Nareszcie będzie mogła w jednym, panoramicznym ujęciu, sfotografować długi rząd wrzeszczących na jej widok fanów.

Taylor Swift Sony TX7 Cyber-shot Camera Commercial

  1. Wim Wenders/Leica

Zupełnie inny kaliber gwiazdy oraz sprzętu -  kto inny mógłby reklamować Leikę, jeśli nie światowej sławy reżyser? Stonowany spot, pełen pięknych, czarno-białych zdjęć, jest tłem do prawdziwej opowieści - wspomnień snutych przez Wendersa. Artysta przekonuje nas, że Leica M8 jest tak samo doskonała jak poprzednie, analogowe modele tej firmy.

  1. Kevin Spacey/Olympus

Skoro już jesteśmy przy artystach wyższej klasy, warto wspomnieć o Kevinie Spacey, który wystąpił niedawno w spotach Olympusa PEN. Seria reklam z aktorem ma bardzo prostą formę - Spacey po prostu stoi na jasnym tle i mówi. Z kolejnych części spotów dowiadujemy się, czym dla Kevina jest fotografia i dlaczego nie chce być turystą.

Olympus PEN - Camera Guy

  1. Andre Agassi/Canon

Ok, brutalnie schodzimy na ziemię. Andre Agassi reklamował lustrzanki Canona już od wczesnych lat 90tych. Jakkolwiek ciężko uznać go za autorytet w sprawach fotografii, jedno trzeba mu przyznać - miał idealny czeski dywan.

Andre Agassi Canon "Change" Commercial (1995)

  1. Justin Timberlake/Sony

"A co Ty możesz o tym wiedzieć?" - wydaje się, że ktoś w końcu przytomnie zadał to zasadnicze pytanie. "Jak to, co?" - odpowiada retorycznie Justiny Timberlake, który na fotografii zna się lepiej niż kto inny - w końcu codziennie ściga go cały tabun paparazzich.

New Sony Commercial for Camera's and Camcorders

  1. Avril Lavigne/Canon

Okazuje się, że popularna emo-gwiazdka idealnie nadaje się do tego, by zachęcić młodych Kanadyjczyków do fotografowania (oczywiście aparatami marki Canon):

Avril Canon commercial 2 (HQ)

Zrealizowano również spot specjalnie dla Singapuru:

Avril Canon Singapore Commercial

  1. Shakira/Lumix

Kolumbijska gwiazda pop tańczy przed obiektywem kompaktu Lumixa. Właściwie zdaje się, jakby tańczyła dla niego. Aparat wszystko uchwyci - znajduje się bowiem na ruchomym wahadle. Oczywiście zdjęcia wychodzą ostre jak brzytwa.

Shakira - Panasonic TV Ad Lumix 2007

  1. Muppety/Polaroid

To chyba najbardziej pocieszna reklama z dzisiejszego zbioru. Bohaterowie "Ulicy Sezamkowej" świętują urodziny tortem i wspólnym zdjęciem z Polaroida. Kermit i fotografia błyskawiczna - sentymentalne znaki minionych czasów...

The Muppets Polaroid commercial

Jak widzicie wcale nie trzeba być fotografem, aby reklamować aparat fotograficzny. Ten paradoks pokazuje, jak nieracjonalnie konsumenci podchodzą do zakupów, m.in. sprzętu. Błyszcząca, kolorowa obudowa, miła muzyka w tle, a najlepiej sympatyczna, znajoma z billboardu twarz - i już, decyzja podjęta.

W podróży przez utopijny świat reklam fotograficznych następnym razem poprowadzimy Was niezbyt popularnym, ale bardzo ciekawym szlakiem i pokażemy najdziwniejsze reklamówki foto, jakie przez ubiegłe dziesięciolecia wyprodukował przemysł reklamowy. Bądźcie czujni i oczekujcie!

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)