Tornado porywało przedmioty z ziemi. Wichura rozszalała się na dobre

Potężne tornado w Los Angeles.
Potężne tornado w Los Angeles.
Źródło zdjęć: © Twitter
Marcin Watemborski

24.03.2023 10:06

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Zjawisko, które wystąpiło w Los Angeles, było najsilniejszym od dawna. Potężne tornado porywało w powietrze nawet gruz, który krążył wkoło. Scena wyglądała jak żywcem wyjęta z filmów katastroficznych.

Tornado, które nawiedziło Los Angeles, było przerażające. Tak silnych podmuchów miasto nie doświadczyło od 40 lat. Moc destrukcji, jaką niósł ze sobą wiatr, była straszna. W powietrzu latały drzewa, gruz oraz zerwane dachy. Wszystko trwało może ze trzy minuty, ale to wystarczyło, by zdewastować sporą część miasta.

Zgodnie z doniesieniami, jedna osoba została ranna. Jednak to, co wydarzyło się pewnej nauczycielce w dzielnicy Montobello, mrozi krew w żyłach. Kobieta została wyssana przez tornado z klasy. Wiatr powalił ją na ziemię. Uczniowie próbowali jej pomóc, lecz nie mieli jak. Na szczęście nic poważnego się jej nie stało.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Media informują, że 17 budynków zostało poważnie uszkodzonych. Meteorolodzy zwracają uwagę na to, że ludzie mieszkający w Kalifornii często nie są świadomi tego, że tornada występują w tym regionie i nie traktują zagrożenia poważnie. To jednak występuje częściej, niż większość z nich myśli. Eksperci mówią, że jedno tornado w roku to normalna sprawa, ale już kilka to fenomen.

Filmy zamieszczone w mediach społecznościowych pokazują, jak szalał wiatr. Zobaczymy tam zerwane poszycia budynków oraz liczne przedmioty kręcące się wkoło. To wszystko przypomina filmy katastroficzne i wiele osób nie uwierzyłoby w to, co się działo w Los Angeles, gdyby nie nagrania. Przypomnijmy raz jeszcze – zdarzenie trwało ok. 3 minut, a zniszczenia są naprawdę spore. To pokazuje prawdziwą potęgę przyrody.

Marcin Watemborski, redaktor prowadzący Fotoblogii

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)