Toshiba: o 40 % powiększona czułość matrycy typu BSI

Toshiba: o 40 % powiększona czułość matrycy typu BSI

Matryca typu BSI (Toshiba)
Matryca typu BSI (Toshiba)
Mateusz Gołąb
27.10.2009 17:00, aktualizacja: 02.08.2022 09:38

Toshiba pokazała swój nowy sensor o rozdzielczości 14,6 megapiksela wyprodukowanym z wykorzystaniem technologii tylnego podświetlenia (back-side illumination - BSI) co w efekcie dało ok. 40 % zwiększenie czułości takiej matrycy.

Matryca Toshiba Dynastron ma wielkość 1/2,3 cala, a każdy piksel ma wielkość 1,4 mikrona. Sensor ten ma możliwość także nagrywania filmów wideo z prędkością 60 kl./s i jakości 1080p i 720p. Toshiba przewiduje ten sensor zarówno do kompaktowych aparatów fotograficznych, jak i do telefonów komórkowych.

Generalnie matryce w technologii BSI pozwalają na większe upakowanie pikseli bez utraty jakości, zwiększenie czułości takiej matrycy oraz mają odwróconą budowę w porównaniu do tradycyjnych matryc FSI (Front Side Illumination). Wszystko to dzięki temu, że elementy światłoczułe przesunięte są wyżej w warstwie sensora, przez co trafia do nich więcej światła.

Tradycyjna matryca typu FSI (Toshiba)
Tradycyjna matryca typu FSI (Toshiba)

Jak na razie w grudniu rozpoczyna się testowa produkcja pierwszych partii, a docelowo ma ich być produkowanych ok. 500 tys. na miesiąc. Do sprzedaży trafią w trzecim kwartale 2010 roku.

Źródło: Toshiba

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)