Trąba wodna nad Bałtykiem. Zobacz niezwykłe nagranie

Trąba wodna nad Bałtykiem. Zobacz widowiskowe wideo
Trąba wodna nad Bałtykiem. Zobacz widowiskowe wideo
Źródło zdjęć: © Polscy Łowcy Burz, fot. Izabela Miłosz
Michał Skorupka

28.08.2020 13:33, aktual.: 26.07.2022 14:46

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Widowiskowo wyglądająca trąba wodna pojawiła się nad południową częścią Zatoki Gdańskiej. O zdarzeniu poinformowali "Polscy Łowcy Burz", którzy opublikowali w sieci niezwykłe nagranie.

Jak poinformowali "Polscy Łowcy Burz" trąby wodne uformowały się w czwartek po południu nad południową częścią Zatoki Gdańskiej. Pierwsza z nich powstała około godziny 16:20, kilkanaście kilometrów na północ od Kątów Rybackich. Miała ona styk z powierzchnią wody przez około 5 minut.

Po kilku minutach doszło do rozwoju kolejnej trąby wodnej, tym razem znacznie bliżej lądu. Jak czytamy w informacji zamieszczonej w mediach społecznościowych, ta trwała z kolei około 7 minut.

Poniżej możecie zobaczyć zdjęcia oraz nagranie wideo.

Według autorki powyższych fotografii, Pani Izabeli Miłosz, pojawiły się jeszcze dwa inne leje kondensacyjne, które jednak nie sięgnęły powierzchni wody.

Trąba wodna to zjawisko meteorologiczne polegające na formowaniu się pionowego wiru w kształcie leja, występującego nad powierzchnią wody i połączonego z chmurą kłębiastą. Jest ona o wiele słabsza od trąby powietrznej. Trąby wodne są w przeważającym stopniu przezroczyste i w początkowej fazie można je zauważyć wyłącznie dzięki śladowi, który pozostawiają na powierzchni wody.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)