Tragedia w Indiach. Rodzina zginęła robiąc selfie

Tragedia w Indiach. Rodzina zginęła robiąc selfie
Marcin Watemborski

11.10.2019 11:06, aktual.: 26.07.2022 15:35

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Wypadki podczas robieniu sobie zdjęć są bardzo częste. Wypadek w Indiach zwraca uwagę na ten ważny problem. Powstały nawet specjalne strefy, gdzie nie można robić selfie.

Młoda kobieta, która dopiero co wyszła za maż, oraz troje członków jej rodziny utonęli podczas robienia grupowego selfie w Tamil Nadu, w Indiach. BBC podaje, że grupa 6 osób w wieku 14-25 trzymała się za ręce, stojąc w wodzie po pas tuż przy tamie Pambar. Jedna z osób się poślizgnęła i pociągnęła resztę za sobą.

25-letniemu mężowi zmarłej kobiety udało się uratować siostrę, ale niestety nie ukochaną. Dwudziestolatka oraz część 3 inne osoby z jej rodziny trafiły pod taflę szalejącej wody. Niestety nie udało im się przeżyć.

To nie jest odosobniony przypadek. Od 2015 roku w Indiach istnieją specjalnie odgrodzone miejsca, w których nie można robić selfie. W 2018 roku pojawiło się ich jeszcze więcej, ponieważ ilość przypadków, gdzie ktoś zrobił sobie krzywdę lub zginął była większa niż w poprzednich latach.

Na świecie zarejestrowano blisko 260 przypadków śmierci przez selfie w okresie od października 2011 roku do listopada 2017. Ponad połowa to tragedie, które wydarzyły się właśnie w Indiach – jest to aż 160 spraw. Druga w kolejności jest Rosja, gdzie doszło do kryzysu związanego z uszczerbkami na zdrowiu z powodu selfie w 2015 roku. Kolejnymi krajami zmagającymi się z problemem są USA oraz Pakistan. Naukowcy twierdzą, że rzeczywisty odsetek śmierci spowodowanych selfie jest wyższy niż się podają badania, co wynika głównie z braku podania dokładnej przyczyny zgonu.

Następnym razem, gdy będziecie chcieli zrobić sobie pamiątkowe selfie po prostu pomyślcie i oceńcie sytuację. Życie macie tylko jedno.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)