Transpłciowa modelka została Miss Nowej Zelandii 2020

Transpłciowa modelka została Miss Nowej Zelandii 2020
Źródło zdjęć: © © Arielle Keil / [Instagram](https://www.instagram.com/arielle.keil/)
Marcin Watemborski

16.11.2020 10:56, aktual.: 26.07.2022 14:40

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Arielle Keil pochodzi z Filipin i jest pierwszą transpłciową modelką, która została wybrana na Miss Nowej Zelandii. Jej historia rozpoczęła się w 2017 roku i trwa cały czas. 26-latka nie spodziewała się tak wielkiego wyróżnienia.

Arielle Keil zaczęła proces zmiany płci w 2017 roku, lecz nie spotkało się to z akceptacją jej rodziny i szybko została bez dachu nad głową. Mimo braku wsparcia ze strony rodziny, modelka pracowała cały czas nad relacją z jej ojcem, która bardzo się poprawiła.

W 2020 roku Arielle przeszła operację zmiany płci i czuje się dobrze. Jest zadowolona i pewna siebie, co widać po jej zdjęciach na Instagramie. Dodatkowym wyróżnieniem jest oczywiście tytuł Miss Nowej Zelandii 2020 oraz możliwość reprezentowania kraju w międzynarodowym konkursie.

Miss Nowej Zelandii chętnie opowiada o sowim kontakcie z rodziną i tym, jak się zmieni, zwłaszcza odnośnie relacji z ojcem. W tym przypadku trudno było mówić o typowej więzi między synem, a ojcem. Dopiero po tym, gdy modelka stanęła na nogi po wyrzuceniu z domu, zyskała szacunek w oczach swojego taty. Udowodniła, że kwestia zmiany płci nie jest buntem młodzieńczym, tylko poważną sprawą. Teraz, po wygraniu prestiżowego konkursu na Miss, pokazała, że marzenia mogą się spełnić.

Arielle zauważa, że w życiu każdego człowieka występują dwie rodziny – ta, z którą łączą go więzy krwi oraz ta, którą buduje później w dorosłym życiu. W przypadku Miss Nowej Zelandii tą drugą były środowiska LGBTQ, które ją zaakceptowały i pozwoliły czuć się swobodnie. Tak zyskała wielu przyjaciół oraz wsparcie, gdy go potrzebowała.

Więcej zdjeć znajdziecie na Instagramie.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (5)