Transseksualna modelka po raz pierwszy pojawiła się w Sports Ilustrated

Transseksualna modelka po raz pierwszy pojawiła się w Sports Ilustrated

Transseksualna modelka po raz pierwszy pojawiła się w Sports Ilustrated
Źródło zdjęć: © © Valentina Sampaio / [Instagram](https://www.instagram.com/valentts/)
Marcin Watemborski
14.07.2020 08:07, aktualizacja: 26.07.2022 14:50

Valentina Sampaio jest pierwszą transseksualną modelką, która pojawiła się na łamach Sports Illustrated – znanego czasopisma o tematyce sportowej, które jest na rynku od lat 50. XX wieku. Pokazuje to, że cały świat idzie w kierunku większej tolerancji środowisk LGBT+.

Valentina Sampaio przyznała się przed całym światem, że jest transseksualistką podczas realizacji projektu dla L’Oreal Paris w ramach świętowania dnia kobiet w 2016 roku. Bardzo krótko po tym, modelka trafiła na okładkę brazylijskiej edycji magazynu ”Elle”, jako druga transseksualistka (pierwszą była Lea T.). Natomiast w lutym 2017 roku Sampaio znalazła się na okładce francuskiego wydania "Vogue".

Rok 2019 był dla Valentiny Sampaio wyjątkowo owocny. Podpisała ona kilka umów z firmą bieliźnianą Victoria’s Secret, jako pierwsza transseksualna modelka w historii. W najnowszym wydaniu "Sports Illustrated Swimsuit" Sampaio otrzymała tytuł Rookie, który w przypadkach wielu modelek był preludium do zostania supermodelkami. W ten sposób Valentina trafia do coraz większej publiczności.

Sampaio pisze w poście na Instagramie, że pojawienie się w magazynie to dla niej zaszczyt i jest pełna podziwu dla redakcji, która swoim działaniem podkreśliła po raz kolejny, jak bardzo ceni różne i piękne kobiety. Dalsza część posta opowiada w dużym skrócie historię modelki.

Valentina urodziła się w małej wiosce rybackiej w Brazylii. Modelka wspomina o tym, że ten kraj cechuje najwyższy na świecie odsetek przestępczości oraz morderstw względem transseksualistów. Jest on trzykrotnie większy niż w USA. Sampaio mówi, że bycie osobą transpłciową wiąże się z tym, że wiele ludzi się odwraca, obraża, atakuje psychicznie i fizycznie za samo istnienie.

Więcej zdjęć modelki znajdziecie na Instagramie.

Jeśli interesujesz się wystrojem wnętrz, prosimy - wypełnij tę ankietę. Dzięki za pomoc!
Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)