Transseksualna modelka w Sports Illustrated. Zapozowała w stroju kąpielowym

Transseksualna modelka w Sports Illustrated. Zapozowała w stroju kąpielowym21.07.2021 07:30
Transseksualna modelka w Sports Illustrated. Zapozowała w stroju kąpielowym
Źródło zdjęć: © © Sports Illustrated / [Instagram](https://www.instagram.com/leynabloom/)

Magazyn Sports Illustrated jest znany m.in. z tego, że raz do roku wydaje specjalną edycję pisma poświęconą strojom kąpielowym. W większości występują tam supermodelki, które nie tylko dobrze się prezentują, ale przełamują tabu. Tym razem redakcja wybrała transseksualną kobietę, która ozdobi okładkę.

27-letnia aktorka, tancerka, aktywistka i modelka Leyna Bloom pojawi się na pierwszej stronie wydania specjalnego Sports Illustrated. Jest to pierwsza transseksualna kobieta prezentowana przez magazyn w ten sposób. Zapozuje oczywiście w stroju kąpielowym. Jej historia łapie za serce.

Leyna Bloom jako dziecka była gwałcona i wykorzystywana do spełniania fantazji seksualnych. Jej tożsamość płciowa nie była akceptowana oraz nakazywano jej ukrywać to, kim naprawdę jest – kobietą. W Sports Illustrated u jej boku pojawią się inne działaczki społeczne, walczące o prawa płci pięknej, m.in. będzie to Naomi Osaka, tenisistka i aktywistka. Leyna oznajmiła, że czuje się kobietą w 2014 roku.

Modelka, o której mowa, ma na swoim koncie wiele sukcesów. Bloom była pierwszą transseksualną kobietą, która pojawiła się na wybiegu podczas Paryskiego Tygodnia Mody, jak również zagościła na okładce indyjskiego wydania Vogue. Jako czarnoskóra transseksualistka zadebiutowała na Festiwalu Filmowym w Cannes.

Działanie Sports Illustrated pokazuje nacisk kładziony na ukazanie różnorodności współczesnego świata. W 2018 roku magazyn wspierał ruch #MeeToo, pojawiły się modelki w hidżabach i burkini oraz 56-letnia Kathy Jacobs, która podkreślała, że piękno nie zależy od wieku.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (11)