Adobe Photoshop CS5 - triale już dostępne

Adobe Photoshop CS5 - triale już dostępne
Ola Błażowska

01.05.2010 09:15, aktual.: 01.08.2022 15:21

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

12 kwietnia przypatrywaliśmy się premierze nowej wersji Photoshopa i innych programów z pakietu Adobe Creative Suite. Jeszcze na długo przed oficjalną prezentacją, PS CS5 zdołał narobić niezłego zamieszania. Wprowadzono w nim bowiem kilka rewolucyjnych ułatwień, m.in. skalowanie content-aware. Teraz możemy sami już wypróbować jego działanie - na stronie Adobe czekają na pobranie przez nas bezpłatne wersje testowe na 30 dni.

Najnowsza wersja programu, owiana legendą na długo przed premierą, doczekała się nawet parodii swoich nowych, magicznych umiejętności. Wygląda jednak  na to, że kolejna wersja rzeczywiście wprowadza wiele udogodnień w porównaniu do poprzednich edycji. Na stronie Adobe znajduje się tabelka punktująca te nowości:

Obraz

Z narzędzi poświęconych fotografii, w CS5 znajdziemy na przykład możliwość dodania ziarna do zdjęcia oraz automatyczną korekcję wad optycznych obiektywów na poziomie Camera Raw. Ostatnie zagadnienie szczegółowo wyjaśnia poniższy filmik.

Lens Correction Feature Preview | Adobe Camera Raw 6 and Lightroom 3

Wygląda na to, że Camera Raw 6 pomoże niejednemu fotografowi w odwiecznej walce o niewalące się piony. Jeśli sami chcecie przetestować możliwości nowej CS Piątki, utwórzcie bezpłatne konto na stronie Adobe.com, a następnie kliknijcie "try" na stronie produktu. Pełna wersja programu kosztuje 833 euro (3250 zł).

Źródło: adobe.com

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)