Trochę egzotyki w Europie czyli malownicza Gran Canaria

Trochę egzotyki w Europie czyli malownicza Gran Canaria

Trochę egzotyki w Europie czyli malownicza Gran Canaria
MATERIAŁY PARTNERSKIE
16.10.2019 11:53, aktualizacja: 26.07.2022 15:34

Wyspy Kanaryjskie od lat przyciągają turystów swoim łagodnym klimatem, który uzyskiwany jest przez oceaniczną bryzę oraz możliwość skorzystania z dobrej pogody przez cały rok. Należące do Hiszpanii wyspy to trochę egzotyki w Europie, gdyż do wybrzeży Afryki jest już całkiem niedaleko.

Jedną z najsłynniejszych i najczęściej odwiedzanych wysp jest Gran Canaria, trzecia co do wielkości wyspa archipelagu. Wyspa dzieli się na dwie części, zróżnicowane pod kątem klimatu i roślinności. Gran Canaria to wakacyjny kierunek aktualny przez okrągły rok, dlatego cieszy się ogromnym zainteresowaniem zarówno w ofercie first jak i last minute- wyjaśnia Przemysław Jackiewicz, Specjalista ds. Turystyki agencji Fostertravel.pl.

Część południowa wyspy charakteryzuje się mocnym słońcem oraz powulkanicznym krajobrazem. Południe to przede wszystkim plaże, do których dostaniemy się wypożyczając samochód i objeżdżając wyspę. Możemy trafić na plaże w większości piaszczyste- z piaskiem od białego po złoty czy ciemny. Spotkamy też rzadziej plaże kamieniste, często znajdujące się w zatokach lub otwarte na tafle oceanu.

W południowej części Gran Canarii na powierzchni 400 ha i długości 6 km wzdłuż oceanu, w Maspalpmas rozciągają się majestatycznie wydmy. Ta część wyspy to obszar należący do parku przyrody. Dla zwiedzających udostępniona jest jego część. Krajobraz piaszczystych wydm jako pozostałość piasku wapiennego korali oraz muszli robi niesamowite wrażenie. Wydmy w Maspalomas mogą osiągać nawet 20m wysokości.

Obraz

Miłośnikom pieszych wycieczek z pewnością spodoba się małe miasteczko Puerto de Mogan. Urokliwe wąskie uliczki skąpane w pełnym słońcu, fasady domów tonące w kwiatach i tunele wodne między uliczkami nadają temu miejscu niepowtarzalny klimat. Dodajmy do tego urokliwe knajpki z widokiem na ocean gdzie specjalnością są ryby i owoce morza przyrządzone w śródziemnomorskim stylu i mamy najlepszą pocztówkę z niezapomnianych wakacji.

Północna część wyspy to strefa zdecydowanie bardziej zielona i tropikalna, w porównaniu z dosyć pustynnym i powulkanicznym krajobrazem Południa.

Z pewnością miejsce które trzeba zobaczyć na Północy to Las Palmas znana jako druga stolica Wysp Kanaryjskich. Bogata oferta all inclusive zadowoli niejednego wczasowicza przebywającego w tym miejscu. To co urzeka w Las Palmas to przede wszystkim wspaniały klimat miejsca, plaże wprost z folderu reklamowego oraz wiele interesujących architektonicznych odkryć. Mam tu choćby na myśli dzielnice Las Palmas Vegueta wraz z zapierającą dech w piersiach katedrą Catedral de Santa Ana. Budowla ta kryje w sobie 13 kapliczek wykonanych w różnych stylach. Przechadzając się nieopodal katedry trafimy do kościoła Ermita de San Antonio w którym modlitwy odbywał Krzysztof Kolumb przed wyruszeniem na wyprawę. W Las Palmas zwiedzimy także dom Kolumba.

Warto wspomnieć że Las Palmas to także centrum nocnego życia w Gran Canarii, co z pewnością przypadnie do gustu szukającym nocnych wrażeń turystom. Po zachodzie słońca zarówno urlopowicze jak i miejscowi mają zapewnione atrakcje do białego rana.

Obraz

Jeśli chcesz skorzystać z zakupów na Wyspach Kanaryskich, Las Palmas to najlepsze miejsce na zakupowe łowy. Należy pamiętać ze stopa podatku VAT jest tutaj bardzo niska a całe Wyspy to strefa bezcłowa. Można zatem upolować produkty po wyjątkowo okazyjnych cenach.

Centralna część wyspy to raj dla miłośników górskich wspinaczek i wędrówek. To tutaj znajduje się symbol Gran Canarii, głaz pochodzenia wulkanicznego mierzący, bagatela, 70 metrów, Roque Nublo. Do serca Gran Canarii prowadzi wąska, kręta dróżka a adrenaliny doda spojrzenie na znajdujące się pod nią przepaście. Legenda głosi, że każdy kto pocałuje skałę będzie cieszył się szczęściem i pomyślnością. Zabierz więc dobre buty i w drogę!

Materiał powstał przy współpracy z PR Fostertravel.pl

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)