Trudna sytuacja dzieci w Chinach. Te zdjęcia łapią za serce

Trudna sytuacja dzieci w Chinach. Te zdjęcia łapią za serce

Trudna sytuacja dzieci w Chinach. Te zdjęcia łapią za serce
Marcin Watemborski
11.05.2020 05:48, aktualizacja: 26.07.2022 14:54

W serwisie Reddit pojawiło się jedno zdjęcie, które pokazuje dziewczynkę uczestniczącą w zajęciach szkolnych on-line pod straganem jej rodziców na chińskim targu z jedzeniem. Ten niesamowicie silny obraz nabywa dużego znaczenia w dobie pandemii koronawirusa SARS-CoV-2.

Na stronie internetowej, na której zamieszczone te zdjęcia z historią, opisy są niestety w języku chińskim. Po przetłumaczeniu ich za pomocą Google Translatora, możemy poznać ciekawą historię.

Dziewczynka, którą widzicie ma na imię Coenya i ma 7 lat. Jest uczennicą pierwszej klasy w szkole w mieście Yuyangguan w prowincji Hubei. Dla przypomnienia Wuhan, czyli ognisko pandemii koronawirusa SARS-CoV-2, jest stolicą tej samej prowincji. Od 3 kwietnie 2020 roku zniesiono zakaz pracy w tym miejscu.

Obraz

Rodzice dziewczynki zajmują się sprzedażą duszonych warzyw na targu. W czasie, gdy oni pracują, Coenya uczestniczy w internetowych lekcjach. Jako że nie mogła zostać sama, rodzice wzięli ją na targ. Ma swoje małe miejsce tuż pod deską do krojenia na rodzinnym straganie. To jej mały ”dom z blachy”, a jej jedynym oknem na świat jest stary laptop, w którego ekran jest zapatrzona.

- Czasami uderzę się w głowię i to boli – wyznaje Coenya.

Obraz

Jej rodzice starają się pomagać dziewczynce, gdy tylko możliwe. Jej matka Zhao Weiwei często patrzy, jak Coenya radzi sobie z lekcjami i odrabia z nią zadania domowe. Kobieta kupiła córce lampki, by nie siedziała w ciemności, wykupiła większy i szybszy pakiet internetowy oraz robi wszystko, by jej dziecko mogło się uczyć. Obie liczą na lepsze jutro.

Podpis na zdjęciach sugeruje wrzucenie ich przez Chińskie Ministerstwo Edukacji.

  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
[1/3]

COVID-19 - Środki bezpieczeństwa

W obliczu zagrożenia, jakie niesie [b]koronawirus COVID-19[/b], warto uświadomić sobie, czym są odpowiednie środki bezpieczeństwa, a czym objawy nieuzasadnionej paniki. Środkami bezpieczeństwa są: [b]częste mycie rąk, unikanie zgromadzeń, higiena kaszlu i kichania, czyli zasłanianie ust chusteczką lub łokciem, tak aby kropelki śliny nie zostały na dłoni[/b]. Objawem paniki jest natomiast wykupowanie zapasów maseczek, co powoduje, że są one trudno dostępne dla personelu medycznego, który faktycznie ich potrzebuje.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)