Trzęsienie ziemi w Kumamoto spowolni dostawy aparatów Nikona oraz innych producentów

Trzęsienie ziemi w Kumamoto spowolni dostawy aparatów Nikona oraz innych producentów
Marcin Watemborski

27.04.2016 11:02, aktual.: 26.07.2022 19:05

Ponad tydzień temu, 14 i 15 kwietnia, w okolicach japońskiego miasta Kumamoto miało miejsce trzęsienie ziemi. Fabryka Sony, w której produkowane są matryce została zamknięta. Będzie to miało wpływ nie tylko na produkty Sony. Opóźnienia w dostawach zapowiedział Nikon.

W związku z trzęsieniami ziemi, które wystąpiły w Kumamoto zamknięto fabrykę Sony, która produkuje matryce do aparatów cyfrowych. Ze względu na występujące mniejsze wstrząsy oraz trwające inspekcje budynków i linii produkcyjnych nie wiadomo, czy fabryka wróci do produkcji.

Oprócz fabryki w Kumamoto, zostały zamknięte jeszcze te w Isahaya oraz Oita. Na szczęście te dwie wróciły do normalnego funkcjonowania. Nie zmienia to jednak faktu, że trzęsienie ziemi będzie miało ogromny wpływ na finanse firmy.

Katastrofa ma wpływ również na inne firmy. Nikon zapowiedział opóźnienia w dostawach aparatów serii Nikon DL, Coolpixów A300/A900, B500/B700 oraz kamer KeyMission 360, przeznaczonych do kręcenia sportów ekstremalnych. Według firmy opóźnienia przeciągną się do maja w przypadku A300 i B500 oraz aż do czerwca dla modeli A900 i B700. Gorzej ma się sprawa z kamerą KeyMission 360, której nie zobaczymy aż do października.

Podobnie ma się sprawa z podzespołami LCD marki Fujifilm. Jak podaje serwis nikkei.com, do ich fabryki zostało wysłane ponad 20 inżynierów, których zadaniem jest przywrócenie ciągłości produkcji. Firma Hoya również musiała wstrzymać linie odpowiedzialne za ich sprzęt. Może ona pozostać zamknięta nawet przez miesiąc.

Będziemy informować o postępach prac na bieżąco.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)