Trzy drogi do czerni i bieli w Adobe Lightroom [wideoporadnik]

©JK
©JK
Jakub Kaźmierczyk

17.01.2013 11:04, aktual.: 26.07.2022 20:21

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Konwersja do czerni i bieli wydaje się prosta: suwak saturacji i po kłopocie. Jednak jeśli chcemy mieć większą kontrolę nad obrazem, warto poznać techniki, które rozdzielą obraz na poszczególne barwy.

Czarno-białe zdjęcia są bardzo popularne - nic dziwnego, bo to właśnie od nich wszystko się zaczęło. Większość aparatów pozwala na wykonywanie fotografii w czerni i bieli od razu, ale odradzam do rozwiązanie. Poza tym jeśli robi się zdjęcia w RAW-ach, jedynie miniatura zdjęcia pozostaje czarno-biała.

[solr id="fotoblogia-pl-63521" excerpt="0" image="0" words="20" _url="http://fotoblogia.pl/1874,usuwamy-zagniecenia-z-tla-na-zdjeciach-studyjnych-wideoporadnik" _mphoto="img-2183-63521-224x168-f3ed8b28f.jpg"][/solr][block src="solr" position="inside"]2568[/block]

Jeśli musimy przekonwertować setki fotografii, sposób ze zdjęciem saturacji nie będzie zły, ponieważ inaczej będzie zachowywał się portret, a inaczej krajobraz. Jednak przy obróbce pojedynczych zdjęć warto wykorzystać nieco bardziej zaawansowane metody, o których opowiem w dzisiejszym poradniku.

Zapraszam na forum.fotoblogia.pl. Możecie się tam dzielić swoimi opiniami na temat wideoporadników i zgłaszać własne propozycje tematów.

Trzy drogi do czerni i bieli w Adobe Lightroom [wideoporadnik]

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)