TTArtisan zapowiada swój pierwszy obiektyw z autofokusem. Ciekawe, co z tego wyjdzie

TTArtisan zapowiada swój pierwszy obiektyw z autofokusem. Ciekawe, co z tego wyjdzie

TTArtisan zapowiada swój pierwszy obiektyw z autofokusem. Ciekawe, co z tego wyjdzie
Marcin Watemborski
01.10.2021 07:57, aktualizacja: 01.10.2021 09:57

TTArtisan to znany producent taniej optyki, która pozostawia wiele do życzenia. Firma postanowiła wypuścić na rynek swój pierwszy obiektyw z silnikiem automatycznego ustawiania ostrości. Trudno przewidzieć, czy będzie to dobry produkt.

Obiektywy TTArtisan są tanie w porównaniu do systemowych, a nawet do innych producentów niezależnych. Idzie za tym jakość optyczna, która pozostawia wiele do życzenia, aczkolwiek niektóre szkła są interesujące. W ofercie tego producenta znajdziemy m.in. obiektywy pokroju 35 mm f/1.4 za 330 złotych. Jest też 50 mm f/0,95 za 3500 zł, a to dość nietypowa cena, tym bardziej za obiektyw do Leiki.

To co łączy obecnie dostępne produkty TTArtisan to nie tylko niska cena, ale również brak silnika autofokusa. Ma się to niebawem zmienić, ponieważ na rynek zawita obiektyw 32 mm f/2.8, który będzie wyposażony w układ AF. Pole obrazowania szkła będzie pokrywało format małoobrazkowy (pełna klatka).

TTArtisan first AF Lens 32mm F2.8 Full Frame is coming! Help yourself win one by Giveaway on IG!

Jeśli chodzi o konstrukcję optyczną obiektywu TTArtisan 32 mm f/2.8, nie wiadomo o niej nic. Jedyne co, to wiemy, że szkło będzie dostępne z mocowaniami Canon RF, Nikon Z, Sony E, Fujifilm X i Canon EF-M. Na powyższym filmie widać nadchodzący obiektyw podpięty do różnych korpusów – zwróćcie uwagę też na to, że przy każdym są ustawione inne parametry, więc trudno stwierdzić, jaki obraz będzie dawał.

Mimo pokazania wideo promocyjnego, TTArtisan nie podaje, kiedy obiektyw wejdzie na rynek, ani ile będzie kosztował.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)