Twoje zdjęcia, maile i pliki mogą zostać usunięte z usług Google

Twoje zdjęcia, maile i pliki mogą zostać usunięte z usług Google

Twoje zdjęcia, maile i pliki mogą zostać usunięte z usług Google
Marcin Watemborski
08.12.2020 12:18, aktualizacja: 26.07.2022 14:38

Początek 2021 roku będzie wyjątkowy dla wszystkich użytkowników Zdjęć Google, Gmaila oraz Dysku Google. Z 1 stycznia w życie wchodzi nowe rozwiązanie giganta dotyczące bezpłatnej pojemności dyskowej. Firma informuje o potencjalnych utrudnieniach.

Niedawno informowaliśmy o tym, że Google będzie nakłaniało użytkowników do wykupienia przestrzeni dyskowej. Będzie to dotyczyło wszystkich usług Google, w tym Zdjęć, Gmaila oraz Dysku. Oczywiście głosów oburzenia jest wiele, ale takie decyzje zapadły i nie mamy tu nic do gadania.

Google zaczęło rozsyłać do swoich użytkowników informację dotyczącą zmian, które wejdą w życie 1 stycznia 2021 roku. W mailu przeczytamy ostrzeżenie na temat potencjalnego usunięcia zawartości naszej skrzynki pocztowej, folderu ze zdjęciami lub przestrzeni dyskowej.

Jeśli wasze konto Google jest nieaktywne od 2 lat lub dłużej, firma będzie mogła usunąć je bez ostrzeżenia. W przypadku, gdy od 2 lat lub dłużej, zasoby waszych przestrzeni dyskowych Google będą wyczerpane, ich zawartość może zostać usunięta, by oczyścić trochę miejsca na rzecz użytkowników, którzy będą płacili abonament. Jeśli sytuacja dotyczy waszego konta, dostaniecie maila z informacją, co należy zrobić.

Plusem jest jednak to, że takie agresywne działania wejdą w życie dopiero 1 stycznia 2023 roku, czyli 2 lata po ogłoszeniu nowej polityki Google. Do tego czasu użytkownicy będą regularnie otrzymywać maila z ostrzeżeniem. Z nowym rokiem, każde konto Google będzie miało do dyspozycji 15 GB darmowej przestrzeni dyskowej dzielonej na Gmaila, Zdjęcia oraz Dysk. Za rozszerzenie tego trzeba będzie zapłacić.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)