Twoje zdjęcie tłem wyszukiwarki Google

Twoje zdjęcie tłem wyszukiwarki Google08.06.2010 18:00
Twoje zdjęcie tłem wyszukiwarki Google
Ola Błażowska

Google udostępniło nową opcję pozwalającą na zmianę wyglądu swojej popularnej przeglądarki. Od teraz możemy dowolnie zmienić jej tło, na przykład na własną fotografię. Google uruchomiło także własną bazę zdjęć-propozycji, które możemy wybrać.

Z jednej strony można postrzegać to jako kolejny "bajer", z drugiej, okno tej przeglądarki jest tak często używane, że dla niektórych użytkowników zaczyna konkurować z pulpitem. To miłe, że zamiast standardowego białego tła, będzie można oglądać na przykład swoje zdjęcie. Jak to zmienić?

Przede wszystkim prawdopodobnie będziemy musieli jeszcze chwilkę poczekać na to, by opcja została udostępniona w wersji polskiej. Mi udało się zmienić tło dopiero po kliknięciu na "Google.com in English". Wtedy na samym dole, w lewym rogu ukazuje się napis "Change background image". Po kliknięciu na niego otwiera się okno, w którym możemy wybrać własne zdjęcie, lub zdecydować się na jedną z propozycji.

417810981692200818

Do wyboru mamy zarówno zdjęcia z własnego dysku, ze swoich albumów Picassa, oraz jej galerii publicznej, a także specjalny dział propozycji edytorów Google.

Aplikacja podaje jedynie minimalne rozmiary zdjęcia: 800x600 pikseli. Dokładne wymiary zdjęcia zależeć będą jednak od indywidualnej kwestii rozmiaru ekranu i jego rozdzielczości.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)