Zanieczyszczenie wód to poważny problem. Ptaki żywią się plastikiem

Zanieczyszczenie wód to poważny problem. Ptaki żywią się plastikiem
Źródło zdjęć: © © Manuel Maqueda
Monika Homan

21.06.2018 12:17, aktual.: 26.07.2022 17:59

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

"Albartoss" to film o życiu ptaków na jednej z wysp Hawajów. Porusza on głośny ostatnio problem zaśmiecania oceanów plastikiem. Na facebookowym profilu jego twórcy pojawiło się niefortunne zdjęcie.

Chris Jordan jest producentem filmu zatytułowanego "Albartross". Przedstawia w nim życie ptaków na wyspie Midway oraz to, jak tragiczny w skutkach jest problem plastiku pływającego w oceanach. Na jednej z hawajskich wysp leżą tysiące ciał piskląt tego gatunku i są one wypełnione plastikiem.

Chris oraz jego filmowy zespół byli świadkiem życia i śmierci albatrosów.

"Albartoss" zabiera widzów na liryczną wycieczkę z przewodnikiem w głąb ich własnej duszy, dostarczając głębokiego przesłania, które dociera do milionów ludzi na świecie.

W ciągu czterech lat ekipa pojawiła się na Midway w sumie osiem razy, doświadczając za każdym razem wrażliwości i piękna albatrosów. [block position="inside"]7642[/block]

Ostatnio Chris opublikował na Facebooku zdjęcie, wykonane przez Manuela Maquedy, na którym matka karmi pisklę albatrosa. Chris prosi o udostępnianie zdjęcia, żeby rozpowszechnić problem. Jak napisał: "na zdjęciu widać 5 kawałków plastiku", którymi samica karmi młode.

Problem plastiku jest ogromny i podejmowany przez wielu fotografów. Najwięcej tego typu odpadów to jednorazowe opakowania. Warto zwrócić na to uwagę, kiedy znów sięgniemy po pudełko lub butelkę z tworzywa sztucznego. Producenci często nie dają nam wyboru, jednak wtedy, kiedy go mamy, sięgajmy po produkty pakowane w bardziej przyjazne środowisku materiały.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)