Twórcy Flickra odchodzą z Yahoo

Twórcy Flickra odchodzą z Yahoo

Twórcy Flickra odchodzą z Yahoo
Kepifil
18.06.2008 11:41, aktualizacja: 02.08.2022 11:12

Twórcy i założyciele Flickra (Caterina Fake i Stewart Butterfield) odchodzą z Yahoo. Rolę dyrektora naczelnego serwisu przejmie Kakul Sricastava. Flickr zastrzega, że zmiany te nie wpłyną na dalszy rozwój projektu.

Serwis Flickr powstał w 2004 roku i jest to największy serwis umożliwiający dzielenie się zdjęciami, który zasłynął tym, że każde zdjęcie w serwisie można było oznaczyć tagiem, czyli po polsku etykietą opisującą zdjęcie. W 2005 roku kupiło go Yahoo za 35 milionów dolarów. Flickr rozrósł się na tyle, że w czerwcu 2007 roku Yahoo zamknęło swój inny serwis do dzielenia się zdjęciami Yahoo Photos.

W zeszłym roku wprowadził możliwość geotagowania zdjęć. Geotagowanie to takie etykietowanie zdjęć ze względu na lokalizację. Geotagowanie zdjęć to kolejny krok Flickra w stronę Yahoo i dostarczenie bezpłatnej treści (w tym przypadku zdjęć) do serwisu Yahoo. Nieraz bywało, że serwisy informacyjne największych gazet podawały informacje bez żadnych obrazków, które znajdowały się już na Flickrze, a z niego w postaci linku trafiały na stronę główną Yahoo. Twórcy serwisu mieli nadzieję, że geotagowanie pozwoli na pokazanie zdjęć zrobionych w danej okolicy np. w ciągu ostatniej godziny, a wtedy łatwiej byłoby odnaleźć tego typu zdjęcia.

Ponadto serwis w najbliższej przyszłości miał pracować nad umożliwieniem swoim użytkownikom komercyjnego sprzedawania zdjęć, a także lepszej integracji z innymi usługami Yahoo.

Zastanawiam się jak odejście twórców największego serwisu do dzielenia się zdjęciami wpłynie na rozwój serwisu. Co zrobią Caterina Fake i Stewart Butterfield? Może założą nowy konkurencyjny serwis? A może mają pomysł na coś innego?

źródło: techcrunch

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)