Tygrys tulący drzewo to najlepsze zdjęcie dzikiej przyrody 2020 roku

Tygrys tulący drzewo to najlepsze zdjęcie dzikiej przyrody 2020 roku

Tygrys tulący drzewo to najlepsze zdjęcie dzikiej przyrody 2020 roku
Źródło zdjęć: © © Siergieja Gorszkowa / [www.nhm.ac.uk/wpy](https://www.nhm.ac.uk/wpy/)
Marcin Watemborski
16.10.2020 09:18, aktualizacja: 16.10.2020 13:21

Konkurs Wildlife Photographer of the Year 2020 za nami. Jako najlepsze zdjęcie, jury wybrało niesamowity kadr pokazujący jedność natury. Oprócz tego fantastycznego tygrysa pojawiło się mnóstwo innych doskonałych zdjęć. Zobaczcie sami!

Wildlife Photographer of the Year to prestiżowy konkurs dla miłośników dzikiej przyrody, organizowany przez Muzeum Historii Naturalnej w Londynie. Tegoroczna edycja była już 56. w historii współzawodnictwa. Nic dziwnego więc, że zebrała ponad 49 000 prac od profesjonalistów i amatorów z całego świata.

Na pierwsze miejsce zasłużyła praca rosyjskiego fotografa Siergieja Gorszkowa. Jest to przepiękne zdjęcie o tytule "Uścisk". Zobaczymy na nim samicę tygrysa syberyjskiego, która tuli się do konaru starej jodły mandżurskiej w lesie Rosyjskiego Dalekiego Wschodu. Jest to specyficzny region, a wspomniany gatunek zwierzęcia występuje tylko tam. Sergiej polował na to doskonałe zdjęcie przez 11 miesięcy, rozmieszczając po lesie fotopułapki.

Rosamund Kidman Cox z jury zwraca uwagę, że to zdjęcie pokazuje bardzo intymną chwilę i głęboką więź przyrody ze sobą, a całości dopełnia magia lasu. W starej jodle i dostojnej samicy tygrysa widać majestat natury. Zostawianie przez nią zapachu na drzewie jest zwykłym rytuałem, lecz rzadko można go zaobserwować tak, jak zrobił to autor zdjęcia.

Obraz

Na miano Młodego Fotografa Dzikiej Przyrody Roku zapracowała sobie Liina Heikkinen z Finlandii. Zaprezentowała ona kadr lisa, który upolował gęś. Co ciekawe, dziewczyna jest najmłodszą fotografką w całej rodzinie z artystycznymi tradycjami. Praktycznie całe dzieciństwo spędziła na łonie natury, ucząc się ją szanować i doceniać.

Od 19 października 2020 roku rozpoczyna się nabór do kolejnej edycji konkursu, który zakończy się 10 grudnia 2020 roku. Jeśli macie zdjęcia, którymi chcielibyście się pochwalić przed jury, koniecznie się zgłoście.

Więcej zdjęć i informacji znajdziecie na stronie internetowej konkursu.

Obraz
Obraz
Obraz
Obraz
Obraz
Obraz
Obraz
Obraz
Obraz
Obraz
Obraz
Obraz
Obraz
Obraz
Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (5)