Tylko wprawne oko go zauważy. Na tym zdjęciu jest lampart, ale gdzie?

Tylko wprawne oko go zauważy. Na tym zdjęciu jest lampart, ale gdzie?

Gdzie ukrył się lampart?
Gdzie ukrył się lampart?
Źródło zdjęć: © Hemant Dabi
Marcin Watemborski
03.10.2022 10:45, aktualizacja: 22.12.2022 10:35

Dzikie zwierzęta są zachwycające. Jedną z cech, w które natura wyposażyła wiele gatunków jest naturalny kamuflaż. Choć na pierwszy rzut oka go nie widać, na tym zdjęciu jest lampart. Musisz się bardzo uważnie przyjrzeć.

Oto #TOP2022. Przypominamy najlepsze materiały mijającego roku.

Autorem zdjęcia jest indyjski fotograf Hemant Dabi. Na pierwszy rzut oka wygląda, jakbyśmy patrzyli na drzewo i trochę ziemi, ale nic bardziej mylnego. Dabi ujął w tym kadrze dość sporego dzikiego kota. Lampart naprawdę tu jest, trzeba się tylko uważnie przyjrzeć na powiększeniu. 

Znajdziesz lamparta?
Znajdziesz lamparta?© Hemant Dabi

Zdjęcie powstało w 2019 roku i wówczas Dabi wysłał je tylko do kilku znajomych, lecz teraz, po 3 latach, zaczęło rozchodzić się wiralowo w internecie. Wiele osób pytało, czy to jakiś żart i było przekonane, że lamparta na zdjęciu nie ma. Odpowiedź, gdzie wyleguje się dziki kot, znajdziecie na dole artykułu. 

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Lamparty są świetnie przystosowane do miejsc, w których występują. Ich futro przybiera niemal kolor lokalnej ziemi, więc nic dziwnego, że zwierzę trudno zlokalizować na zdjęciu. Jeśli dokładnie się przyjrzycie, zauważycie, że między drzewem, a gałęzią na pierwszym planie, lekko w oddali widać lamparta. 

Faktycznie trudno jest zauważyć lamparta, lecz im dłużej się patrzymy, tym można dostrzec więcej szczegółów. My na początku oczywiście go nie zauważyliśmy, lecz po wskazaniu trudno było w pierwszej chwili zlokalizować głowę. Dopiero po kilku sekundach zwierzę zaczęło nabierać sensownego kształtu.

  • Dopiero po chwili udaje się dostrzec lamparta.
  • Dopiero po chwili udaje się dostrzec lamparta.
[1/2] Dopiero po chwili udaje się dostrzec lamparta.Źródło zdjęć: © Hemant Dabi

To nie pierwszy przypadek, w którym próbujemy znaleźć lamparta w dziczy. Wcześniej pisaliśmy o innym zdjęciu, które też wzbudza poważne wątpliwości, lecz tam lampart jest znacznie lepiej widoczny. 

Marcin Watemborski, redaktor prowadzący Fotoblogii

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (71)