Uda im się złapać smakołyk? Doskonałe zdjęcia pokazują przezabawne reakcje psów

Uroczy jamnik łapiący smaczka.
Uroczy jamnik łapiący smaczka.
Źródło zdjęć: © Instagram | Christian Vieler
Marcin Watemborski

05.07.2023 12:12

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Psy to najlepsi przyjaciele ludzi. Towarzyszą nam od tysięcy lat i to nie tylko w formie wykorzystania ich talentów, ale po prostu dla spokoju ducha. Co więcej, jest nawet korelacja między posiadaniem psa, a redukcją stresu. Uwielbiamy patrzeć, jak te czworonogi robią swoje psie figle. Christian Vieler pokazuje je w wyjątkowy sposób.

Obserwujemy twórczość Christiana Vielera od wielu lat. Jego prace od wielu lat poprawiają nam humor i z każdym rokiem stają się coraz lepsze. Christian ma jednak swoją szczególną specjalizację – uwielbia fotografować psy podczas łapania smaczków i doszedł w tym do perfekcji.

Niemiecki fotograf kocha psy i nigdy mu się nie znudzi robienie im zdjęć. Nic dziwnego, skoro każdy kadr dostarcza mnóstwa uśmiechu. Christian przeważnie fotografuje zwierzaki na jasnym szarym tle i zawsze jest wyposażony w paczkę pełną smaczków. Przeważnie oświetla zdjęcia jedną lampą błyskową w ustawieniu przednio-górnym (butterfly).

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Seria "Dog Catchnig Treats" (tłum. "Psy łapiące smaczki") powstaje od wielu lat i końca nie widać. Znajdziemy w niej psiaki różnych ras, które łączy uwielbienie dla przekąsek i niezły refleks. Czworonogi nie potrafią się oprzeć smakołykom, które serwuje im przed obiektywem Christian. Sposób jego pracy jest prosty. Gdy jego bohater siedzi lub stoi na planie zdjęciowym, fotograf rzuca mu przekąskę i tu działa jego niesamowite wyczucie czasu. Efekty są wspaniałe.

Co ciekawe, doskonały cykl zdjęć jest niejako dziełem przypadku. Kilka lat temu Christian kupił nowy aparat fotograficzny i chciał go sprawdzić. Wówczas posadził swojego ukochanego labradora przed obiektywem i zrobił zdjęcie. Stwierdził, że jest za mało dynamiczne, więc rzucił psiakowi chrupka. Tak narodził się pomysł na długoterminowy projekt, który kompletnie zmienił życie Vielera. Od tamtego czasu zaczął zdobywać renomę, jako świetny fotograf psów.

Marcin Watemborski, redaktor prowadzący Fotoblogii

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)