OKI: udoskonalona detekcja twarzy

OKI: udoskonalona detekcja twarzy

OKI: udoskonalona detekcja twarzy
Kepifil
14.05.2008 13:00, aktualizacja: 02.08.2022 11:15

Firma OKI przede wszystkim specjalizuje się w tworzeniu urządzeń drukujących oraz oprogramowania dla firm. Tym razem firma przedstawiła oprogramowanie, które może zrewolucjonizować tak popularne w cyfrowych aparatach kompaktowych funkcje detekcji twarzy. Nowe oprogramowanie ma być szybsze, wydajniejsze oraz zużywać mniej mocy procesora.

Funckja detekcji twarzy w cyfrowych aparatach kompaktowych pozwala na rozpoznawanie twarzy ludzi, a później dobranie odpowiednich parametrów ekspozycji, tak aby wyszedł najładniejszy portret. Zrobienie "ładnego" portretu nie jest prostą sprawą, dlatego firmy prześcigają się w wymyślaniu technologii, która mogłaby sprawić, że fotografowanie ludzi będzie łatwiejsze, przyjemniejsze i bardziej profesjonalne.

Obecne funkcje detekcji twarzy mają niedoskonałości w postaci mało dokładnego rozpoznawania twarzy, oraz zdecydowanie za długiego czas ustawiania ostrości aparatu po wykryciu twarzy. A przecież nie każdy model jest cierpliwy. System OKI "Face Image Processing Hardware IP" ma wyeliminować te niedogodności. Producent zapowiada, że oprogramowanie nie będzie zużywało więcej mocy procesora i baterii niż obecne systemy, ale też nie przedstawiło żadnych konkretnych informacji o sposobie rozwiązania tych problemów.

Źródło: I4U

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)