Ukraińska armia dostanie kamery taktyczne 360 stopni. Znacznie pomogą w rozeznaniu

Ukraińska armia dostanie kamery taktyczne 360 stopni. Znacznie pomogą w rozeznaniu

Recce360 Mini
Recce360 Mini
Źródło zdjęć: © © Bouncing Images
Marcin Watemborski
25.04.2022 06:48, aktualizacja: 26.07.2022 13:41

Armia ukraińska otrzymuje z różnych stron świata przeróżną pomoc. Wiele firm wysyła żołnierzom sprzęt warty setki tysięcy dolarów, a jedną z nich jest Bounce Imaging. Dzięki nim Ukraińcy będą mogli dokładnie zobaczyć, co dzieje się we wnętrzach budynków, gdyż te kamery obejmują obszar 360 stopni i można je po prostu wrzucić do środka.

Rosyjska armia korzysta z izraelskich systemów Sphera – są to kamery 360 stopni, które kosztują 20 tys. dolarów. Ukraińcy zaś otrzymają niebawem pomoc od firmy Bouncing Imaging. I będzie to sprzęt znacznie lepszy niż ten, który mają wojska Putina.

Technologia, którą wykorzystują Rosjanie, pozwala na nagranie dźwięku oraz wizji, rejestrując żołnierzy oddalonych od urządzenia nawet o 50 metrów. Kamery Sphera pracują w temperaturze od -20 stopni do 45 stopni Celsjusza. Żeby było zabawniej, ten produkt jest kopią innego amerykańskiego systemu, który teraz trafi w ręce Ukraińców.

BounceImaging2017-extended

Prekursorem taktycznych kamer 360 stopni, które mają kształt kuli i można je rzucić lub przeturlać w jakieś miejsce, jest firma Bouncing Imaging oraz ich produkt – kamera Recce360 Mini. Te urządzenia są używane przez wojsko i policję w USA oraz Wielkiej Brytanii, oddziały NATO oraz ekipy ratunkowe na całym świecie.

Oprócz tego, że Recce360 Mini jest lepszym rozwiązaniem, to na dodatek tańszym w produkcji, jak zauważa prezes Bouncing Images Francisco Aguilar. Jedna kamera kosztuje 6 tys. dolarów, więc w cenie jednej izraelskiej Sphery można kupić trzy produkty Amerykanów. Na dodatek RecceMini 360 jest wyposażona w system stabilizacji, który umożliwia rejestrowanie nieporuszonego obrazy podczas turlania. Krótko mówiąc – żołnierze korzystający z systemu RecceMini 360 będą mogli dokładnie przeskanować pomieszczenie, w którym jest kamerka za pomocą gogli VR czy innego odbiornika – obraz będzie czysty i nieporuszony.

Recce360 Mini
Recce360 Mini© © Bouncing Images

Wiceprezes Bouncing Images Lauren Baynes mówi, że ma wielką nadzieję, że technologia opracowana przez ich firmę sprawdzi się na froncie i znacznie ułatwi działania ukraińskiej armii.

Recce360 Mini
Recce360 Mini© © Bouncing Images

Marcin Watemborski, redaktor prowadzący Fotoblogii

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)