Ultraszerokokątny Samyang 14 mm f/2.8 teraz również do Nikona

Ultraszerokokątny Samyang 14 mm f/2.8 teraz również do Nikona

Ultraszerokokątny Samyang 14 mm f/2.8 teraz również do Nikona
Monika Homan
22.08.2018 07:00, aktualizacja: 22.08.2018 09:00

Użytkownicy Nikonów mogli czuć się pominięci przez firmę Samyang jeśli chodzi o obiektywy z autofokusem. Teraz koreańska firma nadrabia zaległości i wypuszcza ultraszerokokątny Samyang 14 mm f/2.8 z bagnetem F.

Ultraszeroki obiektyw z autofokusem Samyang AF 14 mm f/2.8 jest już dostępny z mocowaniem do Nikona. Początkowo szkło to powstało z myślą o pełnoklatkowych aparatach Sony, z początkiem roku firma wypuściła go z bagnetem do Canona, a dziś można juz dostać wersję dla zwolenników systemu Nikon.

Obraz

Jest to pierwszy pełnoklatkowy obiektyw z autofokusem tego producenta dedykowany do lustrzanek Nikona. Wiadomość ta ucieszy zwolenników tego systemu, którzy szukają budżetowego, szerokiego i jasnego szkła.

Samyang AF 14 mm f/2.8 F jest identyczny jak jego wersja z mocowaniem EF. Zbudowany jest z 14 elementów w 10 grupach. Znajdziemy wśród nich 2 soczewki asferyczne, 4 soczewki o wysokim współczynniku załamania światła oraz 1 soczewkę o obniżonej dyspresji. Wbudowany silnik krokowy AF pozwala na szybkie ostrzenie już od 20 cm, a ogniskowa 14 mm zapewnia kąt widzenia o szerokości 116 stopni.

Obraz

Szkło waży 484 g - jest lżejsze od odpowiednika Nikona o prawie 200 gramów. Tubus jest metalowy i posiada uszczelnienia, dzięki czemu obiektyw jest odporny na kurz i warunki atmosferyczne.

  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
[1/8]

Nie znamy jeszcze polskiej ceny obiektywu. Wersja do Canona kosztuje blisko 3,5 tysiąca złotych, a w Stanach Zjednoczonych obiektyw kosztuje 649 dolarów, więc można się spodziewać podobnej ceny.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)