Ulubiony Corgi internetu na przeuroczych zdjęciach

Ulubiony Corgi internetu na przeuroczych zdjęciach
Źródło zdjęć: © © Erico / [Instagram](https://www.instagram.com/ericobear/)
Marcin Watemborski

06.12.2019 10:48, aktual.: 26.07.2022 15:06

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Kiedyś usłyszałem powiedzenie: ”Ludzie, którzy nie kochają psów, nie mają duszy”. Zdecydowanie się z tym zgadzam. Psy kochają bezinteresownie, co pokazują na każdym kroku. Przy tym bywają przezabawne ze swoimi wybrykami i minami. Zobaczcie, jak pokazuje to Erico – przezabawny pies rasy Welsh corgi pembroke.

Welsh corgi pembroke to jedna z dwóch popularnych odmian tego psa. Drugą jest typ ”Cardigan”, który jest starszy i bardziej pierwotny. Te zabawne i nieporadne psiaki są uważane za pasterskie w typie jamnikowatym i nie podlegają próbom pracy.

Rasa została wyhodowana w Walii i nie wiadomo do końca jak powstała. Przeważnie przyjmuje się, że jej przodkami była rasa szwedzkich Vallhundów, które zostały sprowadzone do Walii w IX wieku przez Wikingów. Inna teoria mówi o tym, że Welsh corgi pembroke wywodzi się od psów flamandzkich tkaczy, którzy pojawili się w Walii około X wieku. Pierwsze przesłanki o istnieniu tej rasy sięgają Kodeksu Walijskiego króla Howella Dha z 920 roku.

Patrząc na krótkie łapki i roześmiane pyski tych zwierząt, aż trudno uwierzyć w to, że kiedyś były wykorzystywane jako psy pasterskie, służące do zaganiania bydła. Są to ukochane psy królowej Elżbiety II, która pierwszego pembroke’a dostała jeszcze jako dziecko. Z czasem królowa miała całą sforę tych psów, co doprowadziło do znacznego zwiększenia popularności rasy.

Corgi są bardzo przyjazne i kochają ludzi. Są psami pogodnymi, mądrymi i czujnymi. Mimo niewielkich rozmiarów potrzebują dużo ruchu na świeżym powietrzy. Co ciekawe, pembroke są bardzo delikatne w stosunku do niemowląt, ale dzieci starsze i dorosłych lubi podgryzać w łydki. Ten zwyczaj to zaszczepione przyzwyczajenie rasy, która w ten sposób dyscyplinowała bydło. Nie jest to jednak przejaw agresji. Niestety corgi mogą nie tolerować innych psów – nawet tej samej rasy w przeciwieństwie do chihuahua, które nie tolerują psów innych ras.

Erico, którego widzicie na zdjęciach, jest typowym welsh corgi pembroke. Jego rude umaszczenie i bardzo rozwinięta mimika są komiczne. Po tym psie widać, jak bardzo lubi się bawic i wygłupiać, co jest charakterystyczne dla corgich.

Więcej zdjęć znajdziecie na Instagramie.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)