Underwater Photographer of the Year 2015 - najlepsze fotografie wykonane pod wodą

Underwater Photographer of the Year 2015 - najlepsze fotografie wykonane pod wodą

**Zwycięzca ogólny i I miejsce kategorii International Macro. ** Autor zwycięskiej fotografii ma nadzieję, że jego zdjęcie pomoże ludziom powiedzieć się o rosnącym zagrożeniu wyginięcia niektórych gatunków koników morskich. "Weźmy za przykład dwa gatunki koników morskich z Ria Formosa, rezerwatu nieopodal Morza Śródziemnego i Atlantyku - od 2001 do 2009 roku 85% ich populacji wyginęło. Teraz, każdego roku, 50 ton tych zwierząt wyłapywanych jest po to, by ktoś mógł trzymać je w akwarium" - mówi Nuno Sá.
**Zwycięzca ogólny i I miejsce kategorii International Macro. ** Autor zwycięskiej fotografii ma nadzieję, że jego zdjęcie pomoże ludziom powiedzieć się o rosnącym zagrożeniu wyginięcia niektórych gatunków koników morskich. "Weźmy za przykład dwa gatunki koników morskich z Ria Formosa, rezerwatu nieopodal Morza Śródziemnego i Atlantyku - od 2001 do 2009 roku 85% ich populacji wyginęło. Teraz, każdego roku, 50 ton tych zwierząt wyłapywanych jest po to, by ktoś mógł trzymać je w akwarium" - mówi Nuno Sá.
Źródło zdjęć: © © Nuno Sá "50 Tons of Me"
Krzysztof Basel
13.03.2015 10:29, aktualizacja: 13.03.2015 11:29

Spośród 2 500 zdjęć nadesłanych z ponad 40 krajów do konkursu Underwater Photographer Of The Year 2015, wygrała fotografia konika morskiego, którego autorem jest Nuno Sá.

II miejsce kategorii International Macro. Nuno Sá jest z wykształcenia prawnikiem, ale nigdy nie pracował w zawodzie. Niemal od razu po ukończeniu portugalskiego uniwersytetu wyjechał na Azory i tam rozwijał swoje pasje: fotografię oraz nurkowanie.
II miejsce kategorii International Macro. Nuno Sá jest z wykształcenia prawnikiem, ale nigdy nie pracował w zawodzie. Niemal od razu po ukończeniu portugalskiego uniwersytetu wyjechał na Azory i tam rozwijał swoje pasje: fotografię oraz nurkowanie.© © Theresa A. Guise "Dancing Shrimp in Formation"
III miejsce w kategorii International Macro. Nuno Sá ma własną firmę na Azorach, która oferuje usługi fotografowania i filmowania pod wodą. Nuno jest doświadczonym nurkiem oraz wyróżnianym na całym świecie fotografem, który publikował swoje prace w wielu renomowanych magazynach, między innymi National Geographic w Portugalii.
III miejsce w kategorii International Macro. Nuno Sá ma własną firmę na Azorach, która oferuje usługi fotografowania i filmowania pod wodą. Nuno jest doświadczonym nurkiem oraz wyróżnianym na całym świecie fotografem, który publikował swoje prace w wielu renomowanych magazynach, między innymi National Geographic w Portugalii.© © Filippo Borghi "The Passenger"
Zwycięzca kategorii International Behaviour. „To była niezwykła przyjemność, ale też bardzo poważne zadanie. Członkowie jury do każdego z nadesłanych zdjęć wracali wielokrotnie - myślę, że niektóre fotografie znamy lepiej niż ich twórcy. Najgorszy był moment, gdy zabrakło miejsca na kilka naprawdę niesamowitych zdjęć w gronie zwycięzców" – powiedział przewodniczący jury Alex Mustard.
Zwycięzca kategorii International Behaviour. „To była niezwykła przyjemność, ale też bardzo poważne zadanie. Członkowie jury do każdego z nadesłanych zdjęć wracali wielokrotnie - myślę, że niektóre fotografie znamy lepiej niż ich twórcy. Najgorszy był moment, gdy zabrakło miejsca na kilka naprawdę niesamowitych zdjęć w gronie zwycięzców" – powiedział przewodniczący jury Alex Mustard.© © Montse Grillo "Survival"
British Underwater Photographer of the Year. W konkursie jest też specjalna kategoria dla obywateli Wielkiej Brytanii w której zwyciężył Matt Dogget. Jego fotografia ukazuje polujące pod wodą mewy. - „Istnieją takie zdjęcia, które dosłownie zapierają dech w piersiach i to jest jest właśnie jedno z nich - powiedział Peter Rowlands z jury konkursu. - „Zdjęcie zostało wykonane w idealnym momencie i ostro uchwycone, pokazuje najważniejszą chwilę tego wydarzenia".
British Underwater Photographer of the Year. W konkursie jest też specjalna kategoria dla obywateli Wielkiej Brytanii w której zwyciężył Matt Dogget. Jego fotografia ukazuje polujące pod wodą mewy. - „Istnieją takie zdjęcia, które dosłownie zapierają dech w piersiach i to jest jest właśnie jedno z nich - powiedział Peter Rowlands z jury konkursu. - „Zdjęcie zostało wykonane w idealnym momencie i ostro uchwycone, pokazuje najważniejszą chwilę tego wydarzenia".© © Matt Dogget "Gannets Feast"
Zwycięzca kategorii International Wide Angle. Zachęcamy Was, aby wejść na stronę konkursu www.upylondon.com, gdzie możecie obejrzeć wszystkie nagrodzone oraz wyróżnione zdjęcia.
Zwycięzca kategorii International Wide Angle. Zachęcamy Was, aby wejść na stronę konkursu www.upylondon.com, gdzie możecie obejrzeć wszystkie nagrodzone oraz wyróżnione zdjęcia.© © Raffaele Livornese "From the Below"
II miejsce kategorii International Wide Angle.
II miejsce kategorii International Wide Angle.© © Hani Bader "Socotra Cormorant"
III miejsce kategorii International Wide Angle.
III miejsce kategorii International Wide Angle.© © Morten Bjorn Larsen "Bottoms Up"
Zwycięzca kategorii British Waters, zdjęcie wykonane aparatem kompaktowym.
Zwycięzca kategorii British Waters, zdjęcie wykonane aparatem kompaktowym.© © Trevor Rees "Cuttlefish In A Blur"
III miejsce w kategorii British Waters, zdjęcie wykonane aparatem kompaktowym.
III miejsce w kategorii British Waters, zdjęcie wykonane aparatem kompaktowym.© © Paul Colley "Sharp Shrimp"
Zwycięzca kategorii Up and Coming Worldwide.
Zwycięzca kategorii Up and Coming Worldwide.© © Fabrice Guerin "Angelita"
Wyróżnienie w kategorii British Waters Wide Angle.
Wyróżnienie w kategorii British Waters Wide Angle.© © Trevor Rees "Pike, the lurking predator"
Zwycięzca kategorii International Wrecks.
Zwycięzca kategorii International Wrecks.© © Tobias Friedrich "Eelastic"
Zwycięzca kategorii British Waters Macro.
Zwycięzca kategorii British Waters Macro.© © Trevor Rees "The Amphipod Has Landed"
Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)