Underwater Photogrpher of the Year 2020 – najlepsze zdjęcia podwodne

Underwater Photogrpher of the Year 2020 – najlepsze zdjęcia podwodne
Marcin Watemborski

25.02.2020 10:03, aktual.: 25.02.2020 12:23

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Świat kryjacy się pod powierzchnią wody jest fascynujący. Cały czas go odkrywamy, a pomagają w tym nie tylko badania, ale również zdjęcia. Fotografowie z całego świata dali upust swojej kreatywności w konkursie Underwater Photographer of the Year 2020. Zaprezentowali oni aż 5500 zdjęć z 7 różnych krajów.

Konkurs Underwater Photographer of the Year zrzesza co roku fotgorafów z całego świata, miłujących się w podwodnych przygodach. W tym roku zobaczyliśmy prace pochodzące aż z 70 różnych krajów. W selekcji jury znajdziemy zwycięzców 7 kategorii, których zdjęcia po prostu zapierają dech w piersi.

Laureatem całego konkursu został Greg Lecoeur za zdjęcie ”Frozen Mobile Home” (ang. ”Zamarznięty ruchomy dom”). Kadr zdobył również pierwsze miejsce w kategorii na zdjęcia szerokokątne. Fotograf wykonał zdjęcie na Półwyspie Antarktycznym swoim Nikonem D500. Bohaterami tego kadru są foki, które wokół fragmentu pływającego lodowca znajdują nie tylko schronienie, ale również pożywienie. W poniższej galerii znajdziecie również zwycięzców innych kategorii.

  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
[1/6]

Oprócz standardowych kategorii, przyznana została nagroda specjalna –* ”Marine Conservation Photographer of the Year 2020”* przyznana za zwrócenie uwagi na potrzebę ochrony środowisk wodnych. Jej laureatem został Pasquale Vassallo.

Zaprezentował on kadr, który ujął podczas towarzyszenia lokalnym rybakom z Neapolu w połowie. Na zdjęciu widać sporego tuńczyka, który zaplątał się w sieć. Fotograf tym samym chciał zwrócić uwagę na kwestie humanitarnego połowy. Ryba, którą widać na zdjęciu wciąż żyła i wiła się w agonii.

Obraz

Więcej zdjęć znajdziecie na stronie internetowej konkursu.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)