Uniwersalne ustawienia aparatu, od których najlepiej zacząć fotografować i filmować

Uniwersalne ustawienia aparatu, od których najlepiej zacząć fotografować i filmować02.10.2020 12:23
Uniwersalne ustawienia aparatu, od których najlepiej zacząć fotografować i filmować
Jacek Sopotnicki

Bardzo dobrze pamiętam uczucie, kiedy kupiłem swoją pierwszą cyfrową lustrzankę i dostałem pierwsze zlecenie. Mnóstwo pokręteł i guzików zupełnie nieznanych mi z czasów analoga. Od czego zacząć, jak to ustawić, z jakimi ustawieniami sobie poradzę? Wielu z nas ma tendencję, żeby niepotrzebnie iść pod górę, tymczasem współczesne aparaty naprawdę mogą ułatwić życie, jeśli tylko wiemy, jak to zrobić.

Ten etap każdy przechodzi na początku swojej przygody z fotografią i prawdziwym aparatem fotograficznym. Bardzo chciałbym wtedy, na samym początku, wiedzieć to, co teraz wiem - że życie można sobie znacznie ułatwić kilkoma prostymi ustawieniami, które stanowią świetną bazę do dalszych eksperymentów i rozwoju.

Poniższy poradnik krok po kroku poprowadzi was po podstawowych ustawieniach waszej lustrzanki lub bezlusterkowca dowolnej marki. Ustawienia, które proponuję są świetnym punktem wyjścia do dalszych udoskonaleń i zmian, które ostatecznie doprowadzą was do waszego własnego stylu pracy. Dodatkowo pokazuję dwa scenariusze działania - w fotografii krajobrazowej i podróżniczej oraz portretowej.

BEST Camera Settings for Photography and Video | Canon and Sony

Jeśli polskie napisy nie wyświetlą się automatycznie, wystarczy przycisnąć kółko zębate w prawym dolnym rogu i wybrać opcję napisów.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)