Uno II - minimalistyczny plecak do różnych zastosowań

Uno II - minimalistyczny plecak do różnych zastosowań

Uno II
Uno II
Marcin Falana
28.02.2017 08:05, aktualizacja: 26.07.2022 18:37

Uno II to ciekawy plecak do różnych zastosowań, w tym do noszenia sprzętu fotograficznego. Poza minimalistycznym wzornictwem oferuje wiele sprytnych rozwiązań jak np. wymienne wkłady.

Wybór plecaka fotograficznego to niełatwe zadanie. Powinien być dyskretny, pojemny, wytrzymały i najlepiej, gdyby można było go wykorzystać na co dzień, bo w końcu jest to niemały wydatek. Nie zaszkodzi także, aby ładnie wyglądał i jednocześnie nie zdradzał, co mamy w środku.

Uno II
Uno II

Uno II to plecak, który może rozwiązać te problemy. Poza ciekawym, minimalistycznym wzornictwem i wieloma ergonomicznymi rozwiązaniami oferuje kilka wkładów, które pozwalają na różne wykorzystanie plecaka. Oczywiście nas najbardziej interesuje panel fotograficzny, który pozwala spakować lustrzankę z kilkoma obiektywami i akcesoriami, jak np. bateria czy ładowarka, a nawet nieduży statyw. Nie jest to jednak plecak typowo fotograficzny, więc nie spakujemy się do niego na poważną sesję.

Uno II - wkład fotograficzny
Uno II - wkład fotograficzny

Producent plecaków NIID wystartował niedawno z projektem Kikckstarter, który ma wprowadzić Uno II do produkcji. Plecak ma być uniwersalnym rozwiązaniem dla kreatywnych użytkowników, którzy chcą korzystać z niego w różnych sytuacjach. Dzięki wymiennym panelom możemy dostosować Uno II do codziennych potrzeb. Do dyspozycji są cztery wkłady: fotograficzny, artystyczny, standardowy oraz sportowy. Zazwyczaj różne aktywności wymagają różnych plecaków, jednak Uno II pozwala połączyć kilka z nich.

Uno II
Uno II

Plecak jest wykonany z Eco-poliestru z powłoką hydrofobową, zamkami zabezpieczającymi przed kradzieżą, klipsem do kluczy, a nawet power bankiem do podładowania telefonu. Podczas dużego deszczu możemy dodatkowo zabezpieczyć plecak wodoodpornym workiem. Poza tym Uno II możemy w łatwy sposób przymocować do wózeczka transportowego. Plecak będzie dostępny w dwóch rozmiarach 20 i 30L.

Uno II
Uno II

Uno II przypadł go gustu potencjalnym użytkownikom, ponieważ jeszcze przed końcem kampanii na platformie Kickstarter zebrano już ponad 74 000 dolarów, z potrzebnych 15 000, do wprowadzenia plecaka na rynek. Plecak w różnych wersjach to wydatek od 89 dolarów, z jednym wkładem. Docelowo Uno II ma kosztować 159 dolarów.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)