Upał w Sosnowcu. Kamera termowizyjna pokazuje to dosadnie

Upał w Sosnowcu. Kamera termowizyjna pokazuje to dosadnie
Źródło zdjęć: © © Robert Neumann / FORUM
Marcin Watemborski

25.07.2022 12:26, aktual.: 25.07.2022 14:46

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Kolejna fala upałów przechodzi przez Polskę od kilku dni. Polacy szukają schronienia w różnych miejscach, w tym na kąpieliskach miejskich. Fotograf Robert Neumann pokazał różnicę temperatur między nagrzanym betonem, a chłodną wodą w basenie.

Robert Neumann z Polskiej Agencji Fotografów FORUM wzleciał swoim dronem na znaczną wysokość i sfotografował miejskie kąpielisko w Sosnowcu w sobotę, 23 lipca 2022 r. Temperatura wynosiła wówczas 31 stopni Celsjusza w cieniu, więc nic dziwnego, że wielu ludzi udało się nad wodę.

Na zdjęciach zobaczymy jeden z dwóch znanych sosnowieckich basenów – ten w Sielcu. Zdjęcia wykonane z lotu ptaka pozwolą nam zrozumieć, jak ważna jest zieleń i woda podczas upałów. Na zwykłej kolorowej fotografii nie widać nic dziwnego, ale ta wykonana kamerą termowizyjną daje do myślenia.

Obraz
Obraz;

Sprzęt, którego używał Robert Neumann, czyli dron wyposażony w kamerkę termowizyjną, pokazuje obszar w różnych kolorach. To, co jest fioletowe i zahacza o granat, jest chłodne, pomarańczowe cieplejsze, a jasnożółte gorące. Ze zdjęć jasno można wywnioskować, że dzięki drzewom i wodzie jest gdzie się schłodzić, jednak chodzenie po nagrzanym betonie zdecydowanie nie jest przyjemne.

Marcin Watemborski, redaktor prowadzący Fotoblogii

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (8)
Zobacz także