Urocze liski znalazły GoPro. Kamera nagrała ich swawolną zabawę

Urocze liski znalazły GoPro. Kamera nagrała ich swawolną zabawę

Urocze liski znalazły GoPro. Kamera nagrała ich swawolną zabawę
Źródło zdjęć: © © Viktor Čech
Konrad Siwik
24.05.2022 14:32, aktualizacja: 26.07.2022 13:17

Grupa uroczych lisków znalazła i zaczęła bawić się kamerą GoPro pozostawioną w dziczy przez fotografa przyrody. Psoty rudych zwierzątek zostały uwiecznione dzięki funkcji wykrywania ruchu.

Trudno wskazać coś bardziej uroczego niż małe zwierzątka, a zwłaszcza ciekawskie małe zwierzątka. Fotograf przyrody Viktor Čech z Martin na Słowacji wie o tym najlepiej. Jakiś czas temu położył on swoją kamerę GoPro Hero 9 Black na ziemi w części lokalnej dziczy w regionie Turiec na Słowacji, aby sprawdzić, co potrafi dostrzec jego sprzęt.

Fotograf miał niemałą niespodziankę, gdy wrócił po kamerę i odkrył, że za sprawą jakichś leśnych łobuzów zniknęła z miejsca, w którym ją zostawił. Ku zaskoczeniu Čecha GoPro nie tylko zmienia położenie, ale także uchwyciła, kto ją przemieścił.

Baby foxes playing with GOPRO

Po przejrzeniu materiału filmowego Čech znalazł trzy minuty czystego złota, w których urocze szczeniaki figlarnie odkrywają kamerę i zaczynają w nią uderzać, tak jak dziecko bawi się piłką. Nagranie oferuje czyste i nieskrępowane spojrzenie na prywatny świat dzikich lisów, które nieustannie gryzą i uderzają łapkami w obce urządzenie.

Viktor w rozmowie z serwisami Peta Pixel i DIY Photography wyjaśnił, że skonfigurował kamerę GoPro przy użyciu firmware'u z GoPro Labs. Umożliwiło mu to wykorzystanie funkcji wykrywania ruchu, dzięki której nagrywanie rozpoczęło się, gdy liski podczas swoich harców zbliżyły się do kamery.

Konrad Siwik, dziennikarz Fotoblogii

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (7)