Usunął ze zdjęcia dźwig, którego nikt nie chciał wymazać. Zobacz jak retuszował obraz krok po kroku

Usunął ze zdjęcia dźwig, którego nikt nie chciał wymazać. Zobacz jak retuszował obraz krok po kroku

Usunął ze zdjęcia dźwig, którego nikt nie chciał wymazać. Zobacz jak retuszował obraz krok po kroku
Marcin Watemborski
18.10.2017 11:31, aktualizacja: 18.10.2017 13:31

Uwielbiam patrzeć na zdjęcia lub filmiki, na których widać jak zmienia się końcowy obraz i zyskuje przez to nową wartość. Denyer wziął sobie za punkt honoru usunięcie ze zdjęcia dźwigu, który według autora psuł kompletnie cały obraz. Efekt jest naprawdę niezły!

Cała historia zaczęła się na jednym z kanałów Reddita, na którym fotograf Paul Fredriksen rozmawiał z użytkownikiem o pseudonimie Denyer. Dyskusja dotyczyła zdjęcia, które zrobił Fredriksen. Fotograf uważał, że byłoby świetne, gdyby nie dźwig, który od miesięcy zasłania budynek cukrowni, widoczny na obrazie.

Crane Removal - Timelapse

[Fredriksen] Chciał zdjęcie cukrowni, ale dźwig był zaparkowany tam od miesięcy i nigdzie się nie wybierał. Powiedziałem, że mogę go wymazać w Photoshopie, ale wyśmiał mnie i powiedział, że to niemożliwe. Wziąłem to za wyzwanie i podjąłem się go.

Denyer nie marnując czasu otworzył Photoshopa i zabrał się do roboty. Jako dodatkowe ograniczenie postanowił, ze wykona retusz w ciągu 2 godzin. Wyszło mu to całkiem nieźle, lecz na powiększeniu widać kilka niedociągnięć.

Obraz
Obraz;

Retuszer sam zauważył, że jeszcze trochę zostało do zrobienia, ale to kwestia limitu czasu, który miał. Gdyby posiedział nad tym dłużej to bez wątpliwości zdjęcie byłoby idealnie zrobione. Fredriksen był zachwycony efektm – nie spodziewał się, że wyjdzie to aż tak dobrze. Wie, że jego zdjęcie zostało niejako uratowane.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)