Usuwanie elementów z miejskiego krajobrazu - to takie proste! [wideoporadnik]

Usuwanie elementów z miejskiego krajobrazu - to takie proste! [wideoporadnik]

Usuwanie elementów z miejskiego krajobrazu - to takie proste! [wideoporadnik]
Jakub Kaźmierczyk
29.12.2015 10:08, aktualizacja: 17.01.2016 18:54

Każdy z nas ma czasem ten problem - denerwujące elementy, które wdarły się na nasze zdjęcia. Jak sobie z nimi poradzić w postprodukcji?

Obraz

Mimo że na co dzień zajmuję się inną fotografią, to podróżowanie w nowe miejsca sprawia mi naprawdę dużą frajdę. Oczywiście zawsze mam ze sobą aparat i fotografuję to, co mnie otacza. Rzadko jednak jest to fotografowanie, gdzie każdy kadr jest w 100 procentach przemyślany - to często typowe zdjęcia podróży, na których nie dbam o najmniejszy detal. Na urlopie aparat jest dodatkiem do odpoczynku, nie na odwrót.

Obraz
Obraz;

Potem jednak warto zrobić coś ze zdjęciami i pochwalić się nimi przed znajomymi czy opublikować na blogu czy facebooku. Często jednak ciekawe kadry, dobre ujęcia są zepsute przez drażniące elementy kadru - to latarnia jest postawiona w złym miejscu, śmietnik stoi na środku placu czy na plaży leżą śmieci. Takie rzeczy warto usunąć, a w tym pomogą nam algorytmy aplikacji. Tu z pomocą przyjdą dobrze znane aplikacje Adobe - Lightroom i Photoshop. Pierwszy z nich może posłużyć do nieskomplikowanych edycji, natomiast w Photoshopie możemy wejść głębiej w temat czy nawet skopiować dane próbki z innych zdjęć. Zapraszam Was do obejrzenia dzisiejszego wideoporadnika - mam nadzieję, że pokazane przeze mnie sposoby przydadzą się Wam w codziennej pracy. Dajcie znać!

Obraz

W dzisiejszym wideoporadniku skorzystamy z narzędzi:

  • spot removal (clone, heal);
  • wypełnienie z uzwględnieniem zawartości;
  • przekształcania swobodnego;
  • maskowania;

Mogą się przydać:

  • łatka;
  • pędzel korekty;
  • klonowanie.
Obraz

W materiale wykorzystaliśmy komputer MSI PE70 2QE z serii Prestige, teraz zresztą w promocji z pakietami Adobe.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)