Adobe Lightroom: jak usunąć zamglenia ze zdjęć w kilka minut? [wideoporadnik]

Adobe Lightroom: jak usunąć zamglenia ze zdjęć w kilka minut? [wideoporadnik]

Adobe Lightroom: jak usunąć zamglenia ze zdjęć w kilka minut? [wideoporadnik]
Jakub Kaźmierczyk
01.12.2014 12:26, aktualizacja: 01.12.2014 13:41

Czasami nasze zdjęcia są niewyraźne przez zamglenie lub zapylenie. Oto sposób, aby już w kilka minut nadać im znacznie więcej przejrzystości.

Fotografując odległe obiekty, często na zdjęciach pojawia się naturalne zamglenie, które wynika przede wszystkim ze spadku przejrzystości powietrza. W przypadku mojego zdjęcia, widać wyraźne zapylenie. W Dubaju, wystarczy że pojawi się wiatr i nagle widoczność zaczyna drastycznie spadać. Kiedy fotografowałem Dubaj z Wyspy, widoczność nie była zbyt dobra, ale oczywiście nie mogłem odpuścić takiego widoku.

Co ważne, na moim zdjęciu widać kilka planów: Burj al Arab był w odległości około 4 km, natomiast Burj Khalifa około 14 km, co przełożyło się na różną widoczność obydwu obiektów. Na szczęście w Adobe Lightroom dostępne są narzędzia korekt lokalnych, dzięki czemu w prosty sposób możemy zmieniać wygląd tylko danych partii naszych zdjęć. Mam nadzieję, że ten sposób przyda Wam się w codziennym fotografowaniu. Dajcie znać z jakich sposobów Wy korzystacie!

Usuwamy zamglenia ze zdjęć w kilka minut [wideoporadnik]

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)