Uwaga na ostatnią aktualizację Creative Cloud dla Mac

Uwaga na ostatnią aktualizację Creative Cloud dla Mac

Uwaga na ostatnią aktualizację Creative Cloud dla Mac
Marcin Falana
15.02.2016 16:58, aktualizacja: 26.07.2022 19:12

Błąd w ostatniej wersji oprogramowania Adobe Creative Cloud kasuje katalog na dysku twardym na komputerach Mac.

Uwaga na najnowszą wersję Creative Cloud (3.5.0.206) na komputery Mac, która usuwa niepowiązane dane bez ostrzeżenia. Błąd w oprogramowaniu odkryli użytkownicy serwisu do przechowywania danych Backblaze, których dane były kasowane przez oprogramowanie Adobe.

Adobe Creative Cloud deleting Backblaze files

Creative Cloud kasuje dane w pierwszym folderze katalogu głównego według kryterium alfabetycznego. Dla użytkowników Backblaze ten katalog był związany z serwsem i nazywa się bzvol. Jeżeli macie jakiś folder, który jest wyżej alfabetycznie to właśnie on będzie zagrożony.

Użytkownicy Backblaze umieścili filmik na którym rzeczywiście można zauważyć, że podczas instalacji Creative Cloud usuwa pliki.

Adobe Creative Cloud Deleting files on Sign In

Żeby udowodnić, że Creative Cloud kasuje dane z pierwszego katalogu użytkownicy Backblaze zamieścili też filmik, na którym widać jak oprogramowanie kasuje dane z katalogu adobedontkillme.

Adobe wycofało ostatnią aktualizację Creative Cloud i pracuje nad rozwiązaniem problemu. Użytkownicy, którzy już zainstalowali wersję 3.5.0.206 powinni stworzyć katalog, który będzie miał nazwę na początku wyszukiwania alfabetycznego. Ten katalog powinien uchronić dane w innych folderach.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)